přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku

Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku

Paragraf

Městský soud v Praze hned druhý den po návrhu vydal předběžném opatření, které ukládá okamžitě odstranit článek o pochybném nabízení dluhopisů dvěma propojenými firmami.


reklama

Na serveru Peníze.cz vyšel 13. ledna článek s názvem DRFG: Veřejná nabídka neveřejných dluhopisů nebo černá banka?, informující o podivných praktikách dvou propojených firem: DRFG a.s. a 2 Crowns Capital a.s. Podle autora článku se tyto společnosti (a ještě další firmy téhož koncernu) chovají protizákonně při prodeji dluhopisů; firmě DRFG za to už ostatně byla Českou národní bankou uložena pokuta.

O den později podaly obě firmy k Městskému soudu v Praze návrh na vydání předběžného opatření, nařizující odstranění článku a nešířit další informace o údajném porušování zákona. Soudkyně JUDr. Irena Karpíšková na základě tohoto návrhu vydala hned následující den (tedy dnes) usnesení, jímž nařídila článek okamžitě odstranit; druhé části návrhu však nevyhověla. Do 19. února pak firmy musejí podat k soudu řádnou žalobu.

Článek byl vydán také na webu Investujeme.cz, takže si ho tam můžete (aspoň zatím) přečíst a posoudit, do jaké míry byl soudní zákaz článku na místě. O vydání předběžného opatření informoval senátor Libor Michálek, jeho článek Senátor Michálek varuje před praktikami „finančních šmejdů“ na webu Parlamentní listy.cz byl rovněž odstraněn.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 6
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku
slidil 20. 01. 2016, 16:04:11
Odpovědět  Odkaz 
Coz je celkem na nic, ze ano :)

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.investujeme.cz%2Fdrfg-verejna-nabidka-neverejnych-dluhopisu-nebo-cerna-banka%2F&ie=utf-8&oe=utf-8

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.investujeme.cz%2Fdrfg-jake-provize-dostanete-za-prodej-dluhopisu-v-neverejne-nabidce%2F&ie=utf-8&oe=utf-8
Lukáš Jelínek Re: Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku
Lukáš Jelínek 20. 01. 2016, 16:22:38
Odpovědět  Odkaz 
Ano, protože Google nepodléhá českým soudům. Ale může se stejně stát, že bude muset cenzurovat, jak už se stalo v některých jiných státech EU (protože zde prodává reklamu a tudíž působí na trzích EU).
Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku
slidil2 21. 01. 2016, 10:13:18
Odpovědět  Odkaz 
nebo i tady :)

https://web.archive.org/web/20160116132426/http://www.investujeme.cz/drfg-verejna-nabidka-neverejnych-dluhopisu-nebo-cerna-banka/

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog


CIO Agenda 2016

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop

Hudební lízátko k olízání


Pavel Fric

Pavel Fric, 29. listopad

Palapeli

Skládačka. Co je na obrázku? 


Pavel Fric

Pavel Fric, 19. listopad

Amarok

Připomenutí slavného přehrávače zvuku, vlastně dvou (slavných, přehrávačů, písniček)


Všechny blogy »