přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku

Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku

Paragraf

Městský soud v Praze hned druhý den po návrhu vydal předběžném opatření, které ukládá okamžitě odstranit článek o pochybném nabízení dluhopisů dvěma propojenými firmami.


Na serveru Peníze.cz vyšel 13. ledna článek s názvem DRFG: Veřejná nabídka neveřejných dluhopisů nebo černá banka?, informující o podivných praktikách dvou propojených firem: DRFG a.s. a 2 Crowns Capital a.s. Podle autora článku se tyto společnosti (a ještě další firmy téhož koncernu) chovají protizákonně při prodeji dluhopisů; firmě DRFG za to už ostatně byla Českou národní bankou uložena pokuta.

O den později podaly obě firmy k Městskému soudu v Praze návrh na vydání předběžného opatření, nařizující odstranění článku a nešířit další informace o údajném porušování zákona. Soudkyně JUDr. Irena Karpíšková na základě tohoto návrhu vydala hned následující den (tedy dnes) usnesení, jímž nařídila článek okamžitě odstranit; druhé části návrhu však nevyhověla. Do 19. února pak firmy musejí podat k soudu řádnou žalobu.

Článek byl vydán také na webu Investujeme.cz, takže si ho tam můžete (aspoň zatím) přečíst a posoudit, do jaké míry byl soudní zákaz článku na místě. O vydání předběžného opatření informoval senátor Libor Michálek, jeho článek Senátor Michálek varuje před praktikami „finančních šmejdů“ na webu Parlamentní listy.cz byl rovněž odstraněn.

Nahoru

Příspěvky

Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku
slidil 20. 01. 2016, 16:04:11
Odpovědět  Odkaz 
Coz je celkem na nic, ze ano :)

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.investujeme.cz%2Fdrfg-verejna-nabidka-neverejnych-dluhopisu-nebo-cerna-banka%2F&ie=utf-8&oe=utf-8

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.investujeme.cz%2Fdrfg-jake-provize-dostanete-za-prodej-dluhopisu-v-neverejne-nabidce%2F&ie=utf-8&oe=utf-8
Lukáš Jelínek Re: Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku
Lukáš Jelínek 20. 01. 2016, 16:22:38
Odpovědět  Odkaz 
Ano, protože Google nepodléhá českým soudům. Ale může se stejně stát, že bude muset cenzurovat, jak už se stalo v některých jiných státech EU (protože zde prodává reklamu a tudíž působí na trzích EU).
Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku
slidil2 21. 01. 2016, 10:13:18
Odpovědět  Odkaz 
nebo i tady :)

https://web.archive.org/web/20160116132426/http://www.investujeme.cz/drfg-verejna-nabidka-neverejnych-dluhopisu-nebo-cerna-banka/

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »