přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku

Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku

Paragraf

Městský soud v Praze hned druhý den po návrhu vydal předběžném opatření, které ukládá okamžitě odstranit článek o pochybném nabízení dluhopisů dvěma propojenými firmami.


Na serveru Peníze.cz vyšel 13. ledna článek s názvem DRFG: Veřejná nabídka neveřejných dluhopisů nebo černá banka?, informující o podivných praktikách dvou propojených firem: DRFG a.s. a 2 Crowns Capital a.s. Podle autora článku se tyto společnosti (a ještě další firmy téhož koncernu) chovají protizákonně při prodeji dluhopisů; firmě DRFG za to už ostatně byla Českou národní bankou uložena pokuta.

O den později podaly obě firmy k Městskému soudu v Praze návrh na vydání předběžného opatření, nařizující odstranění článku a nešířit další informace o údajném porušování zákona. Soudkyně JUDr. Irena Karpíšková na základě tohoto návrhu vydala hned následující den (tedy dnes) usnesení, jímž nařídila článek okamžitě odstranit; druhé části návrhu však nevyhověla. Do 19. února pak firmy musejí podat k soudu řádnou žalobu.

Článek byl vydán také na webu Investujeme.cz, takže si ho tam můžete (aspoň zatím) přečíst a posoudit, do jaké míry byl soudní zákaz článku na místě. O vydání předběžného opatření informoval senátor Libor Michálek, jeho článek Senátor Michálek varuje před praktikami „finančních šmejdů“ na webu Parlamentní listy.cz byl rovněž odstraněn.

Nahoru

Příspěvky

Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku
slidil 20. 01. 2016, 16:04:11
Odpovědět  Odkaz 
Coz je celkem na nic, ze ano :)

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.investujeme.cz%2Fdrfg-verejna-nabidka-neverejnych-dluhopisu-nebo-cerna-banka%2F&ie=utf-8&oe=utf-8

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.investujeme.cz%2Fdrfg-jake-provize-dostanete-za-prodej-dluhopisu-v-neverejne-nabidce%2F&ie=utf-8&oe=utf-8
Lukáš Jelínek Re: Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku
Lukáš Jelínek 20. 01. 2016, 16:22:38
Odpovědět  Odkaz 
Ano, protože Google nepodléhá českým soudům. Ale může se stejně stát, že bude muset cenzurovat, jak už se stalo v některých jiných státech EU (protože zde prodává reklamu a tudíž působí na trzích EU).
Soud bleskově rozhodl o zákazu internetového článku
slidil2 21. 01. 2016, 10:13:18
Odpovědět  Odkaz 
nebo i tady :)

https://web.archive.org/web/20160116132426/http://www.investujeme.cz/drfg-verejna-nabidka-neverejnych-dluhopisu-nebo-cerna-banka/

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog