přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Webové IDE pro jazyk Opa

Webové IDE pro jazyk Opa

V programovacím jazyce Opa můžete nyní vyvíjet přímo na webu – v IDE běžícím na platformě dotCloud, kde lze vyvíjené aplikace hned spouštět.


reklama

Opa je nový jazyk pro cloudové aplikace. Vše potřebné je poskytováno pod licencí GNU Affero GPL 3 a řeší všechny aspekty pro vývoj aplikací, tedy kompilátor, další nástroje, databázové prostředí atd. Nyní je vývoj v tomto jazyce ještě o něco jednodušší. Tvůrci jazyka se totiž dohodli s cloudovým poskytovatelem dotCloud na spuštění webového IDE v cloudovém prostředí.

Každý si tak může snadno vyzkoušet vývoj cloudových aplikací v jazyce Opa, aniž by musel řešit instalaci potřebných nástrojů. IDE je zatím jen jednoduché, poskytuje jen editor se zvýrazňováním syntaxe Opa a s možností snadného spouštění vyvíjené aplikace v cloudu. Autoři nicméně slibují přidávání dalších funkcí.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016