přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Webové IDE pro jazyk Opa

Webové IDE pro jazyk Opa

V programovacím jazyce Opa můžete nyní vyvíjet přímo na webu – v IDE běžícím na platformě dotCloud, kde lze vyvíjené aplikace hned spouštět.


Opa je nový jazyk pro cloudové aplikace. Vše potřebné je poskytováno pod licencí GNU Affero GPL 3 a řeší všechny aspekty pro vývoj aplikací, tedy kompilátor, další nástroje, databázové prostředí atd. Nyní je vývoj v tomto jazyce ještě o něco jednodušší. Tvůrci jazyka se totiž dohodli s cloudovým poskytovatelem dotCloud na spuštění webového IDE v cloudovém prostředí.

Každý si tak může snadno vyzkoušet vývoj cloudových aplikací v jazyce Opa, aniž by musel řešit instalaci potřebných nástrojů. IDE je zatím jen jednoduché, poskytuje jen editor se zvýrazňováním syntaxe Opa a s možností snadného spouštění vyvíjené aplikace v cloudu. Autoři nicméně slibují přidávání dalších funkcí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog