přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenStack Foundation „vykopala válečnou sekeru“

OpenStack Foundation „vykopala válečnou sekeru“

OpenStack

OpenStack Foundation zahájila boj proti firmám, které označují své cloudové řešení jako „OpenStack“, ale přitom nesplňují kritéria interoperability.


OpenStack je open-source projekt zaměřený na cloud computing typu IaaS. Otevřený je nejen zdrojový kód, ale i celý proces vývoje. Podporu zajišťuje nezisková organizace OpenStack Foundation založená přímo za tímto účelem.

Nyní OpenStack Foundation udeřila na firmy, které označují své řešení jako „OpenStack“, ale nesplňují kritéria interoperability, kvůli kterým OpenStack vlastně existuje. Cílem je zabránit fragmentaci řešení a udržet jeho integritu. Jako první se do hledáčku dostaly firmy Hewlett-Packart a Rackspace. Přitom paradoxně právě firma Rackspace (společně s NASA) stála u zrodu projektu OpenStack.

Firma HP již reagovala, že kritéria plní – že HP Cloud Services mají API plně kompatibilní s OpenStack API a že vnitrofiremní politikou je nezavádět žádná proprietární API. Firma Rackspace připustila odchylky od specifikace OpenStack, ale s tím, že budou do konce roku 2013 odstraněny.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz