přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Veřejný cloud na platformě OpenStack

Veřejný cloud na platformě OpenStack

OpenStack

Česko má první veřejný cloud na platformě OpenStack. Využívá také technologii Ceph a překvapivě ho nabízí jiná firma, než která jeho zprovoznění před rokem deklarovala.


Před rokem a dnem jsme vás informovali o tom, že České Radiokomunikace plánují pro svůj druhý cloud zvolit technologii OpenStack. Od té doby je však ticho, nových informací jsme se nedočkali. Tuto technologii však nasadily jiné dvě firmy. Jednak to TCP Písek, která vybudovala své datové centrum s využitím 250 milionů korun z evropských dotací; ta využívá OpenStack pro privátní cloud.

Druhou je firma Master Internet. Nasazení technologie OpenStack ohlásila nyní a využívá ho pro veřejný cloud. Pro správu využívá vlastní řešení, vyvinuté kvůli nedostupnosti vhodných nástrojů (které jsou k dispozici pro jiné virtualizační technologie). Pro ukládání dat se využívá další otevřená technologie Ceph. Služba je k dispozici v Česku a také na Slovensku, kde ale není první (předběhla ji firma Websupport).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog