přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Velké sebevědomí firmy Red Hat

E LINKX

Velké sebevědomí firmy Red Hat

Společnost Red Hat v první fiskálním čtvrtletí navýšila tržby meziročně o 27 % a překypuje sebevědomím ohledně budoucího vývoje.


Předevčírem byly zveřejněny ekonomické výsledky firmy Red Hat za první čtvrtletí aktuálního hospodářského roku. A jsou více než dobré. Tržby meziročně stouply o 27 % na 265 mil. USD, zisk na akcii (podle GAAP) narostl o 42 %, cash flow dokonce o 49 % na 90 mil. USD. Cena akcií na burze se nyní pohybuje okolo 45 dolarů, což je zhruba dvojnásobek oproti „předkrizovému“ období a blíží se maximu, které je 49 USD. Ratingová agentura Standard & Poor's i přes tuto vysokou cenu nově doporučuje tyto akcie nakupovat.

Společnost Red Hat si v souvislosti s těmito výsledky velmi věří a činí sebevědomá prohlášení. Například plánuje v letošním hospodářském roce překročit v tržbách miliardu dolarů – stala by se tak první firmou založenou vysloveně na open-source SW, které se to podařilo. Dalším plánem je během pěti let dosáhnout 3 mld. USD, k čemuž má dopomoci rychlý růst v Číně a snižování závislosti na Microsoft Windows podporované tamní vládou. Red Hat také „vyhlašuje válku“ firmě VMware v oblasti cloud computingu, kde se bude snažit uspět s řešeními založenými na Red Hat Enterprise Virtualization a technologii KVM přítomné přímo v linuxovém jádře.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »