přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Aktualizácie Proton 7.0-2 a DXVK 1.10.1

Aktualizácie Proton 7.0-2 a DXVK 1.10.1

steam.png

Posledné aktualizácie nástroja Proton a DXVK spolu hráčom na Linuxe pridali ďalšie zlepšenia podpory rôznych starších aj novších hier. Dostupné sú však aj nové verzie iných softvérových komponentov Protonu a opäť sa rozšíril tiež zoznam hrateľných titulov.


Nová stabilná verzia nástroja Proton 7.0-2 bola vydaná tento týždeň s ďalším balíkom aktualizácií softvérových komponentov, opráv chýb a zlepšení celkovej kompatibility hier. Hráčom na Linuxe tak znovu pribudli nové hry do zoznamu hrateľných titulov.

S Protonom 7.0-2 by už na Linuxe mali fungovať hry, akými sú napríklad Call of Duty: Black Ops 3, Elden Ring, Devil May Cry (HD Collection), Dragon Quest Builders 2, Medieval Dynasty a niekoľko iných. Vďaka opravám chýb sa podarilo tiež vyriešiť problémy s pádmi hier, ich výkonom, prehrávaním zvukov a videa či nefunkčným multiplayerom.

Konkrétne sa vývojárom podarilo opraviť pády najnovšej verzie Microsoft Flight Simulatoru, podobne ako aj titulov Cyberpunk 2077, Civilization VI, GTA V, Arma 3 alebo Age of Chivalry. Pripojenie ku herným serverom by už malo fungovať v prípadoch DiRT Rally 2, DiRT 4, Quake Live a Killing Floor 2. Úplný zoznam všetkých zmien, opráv a noviniek v aktualizácii Protonu 7.0-2 bol uverejnený v repozitári na službe GitHub.

Nakoniec Proton prebral aj aktualizácie komponentov DXVK 1.10.1, DXVK-NVAPI 0.5.3 a VKD3D-Proton 2.6 s ďalšími opravami. Zaujímavou aktualizáciou je práve DXVK 1.10.1, ktorá vyriešila niekoľko závažných grafických problémov s hrami God of War, Assassin's Creed 3, Frostpunk alebo aj staršieho GTA San Andreas. Podrobnejší prehľad opráv vo verzii DXVK 1.10.1 je podobne možné nájsť v repozitári na GitHube.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Řešení QNAP typu all-flash

Eva FišerováNeustále rostoucí nároky na výkon, odezvu a propustnost vedou ke zvyšování podílu flash technologií nejen v datových centrech. Dnes typické hybridní úložné systémy jsou tak nahrazovány úložišti typu all-flash, která nabízí velmi nízké latence, miliony IOPS a přitom jsou stále dostupnější. Řešení all-flash od QNAP jsou založena na systému ZFS s optimalizačními technologiemi SSD, díky nimž mohou efektivně nahradit hybridní pole se stejnými náklady na úložiště.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »