přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Aktualizácie v Zorin OS 15.2

CADservis

Aktualizácie v Zorin OS 15.2

zorinos.png

Distribúcia Zorin OS prichádza s aktualizáciami softvéru a lepšou podporou hardvéru. Zároveň majú jej vývojári dôvod na radosť s blížiacim sa dosiahnutím hranice jedného milióna stiahnutí a naplnenia ich cieľov.


Zorin OS 15.2, ktorý bol vydaný koncom minulého týždňa, prináša svojim užívateľom aktualizácie predinštalovaného softvéru. Aktuálne verzie sady kancelárskych nástrojov LibreOffice alebo nástroja na úpravu obrázkov a tvorbu grafiky GIMP sú určite vítané medzi užívateľmi tejto distribúcie. Zároveň sa aktualizácii nevyhlo ani jadro Linuxu, ktoré je súčasťou systému vo verzii 5.3. Táto verzia jadra priniesla so sebou množstvo vylepšení podpory grafických kariet AMD/ATI, rovnako tiež nových procesorov od spoločnosti Intel, zlepšila podporu klávesníc a touchpadov novších modelov MacBookov, spolu s prínosom opráv chýb súborových systémov.

zorinos15_2_01.png


Vývojári distribúcie sa súčasne v ich správe ku vydaniu tejto verzie tešia z prekonania hranice 900 000 stiahnutí Zorin OS 15, pričom podľa ich slov až dve z každých troch stiahnutí prišli z operačných systémov Windows a macOS. To pokladajú za dôležitú správu, ktorá podporuje ich cieľ predstaviť Linux užívateľom, ktorí s ním nemali v minulosti žiadnu alebo iba minimálnu skúsenosť.

Správa ku vydaniu Zorin OS 15.2 je uverejnená v anglickom jazyku na stránkach zoringroup.com.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF