přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, AlmaLinux prichádza ako náhrada za CentOS

AlmaLinux prichádza ako náhrada za CentOS

almalinux_perex.png

CloudLinux predstavil prvú verziu distribúcie, ktorá sa pokúsi ponúknuť užívateľom CentOS Linuxu vhodnú a plne kompatibilnú alternatívu. Zároveň boli predstavené aj plány vývojárov do budúcnosti.


Po nečakanom oznámení o ukončení oficiálnej podpory a vývoja CentOS Linuxu sa komunita užívateľov rozhodla zareagovať a tak vzniklo niekoľko projektov, ktoré si dali za cieľ priniesť vhodnú náhradu za CentOS Linux. Po distribúcii Rocky Linux bola predstavená aj nová distribúcia AlmaLinux, ktorá dostala už aj prvé inštalačné obrazy.

almalinux02.png


Podľa správy ku vydaniu, AlmaLinux nadväzuje na CentOS Linux 8, ktorého podpora končí už tento rok. AlmaLinux 8.3 teda prichádza ako plne kompatibilný systém s distribúciami CentOS a Red Hat Enterprise Linux a táto kompatibilita by mala užívateľom výrazne uľahčiť proces migrácie. Dobrou správou je aj finančná podpora zo strany spoločnosti CloudLinux, ktorá sa nedávno rozhodla investovať približne milión dolárov ročne do správy a ďalšieho vývoja AlmaLinuxu.

almalinux01.png


Podpora procesorových architektúr je zatiaľ výrazne obmedzená na 64bitovú architektúru amd64, hoci vývojári majú v pláne pokračovať s rozšírením podpory v prípade procesorových architektúr ARM. Správa ku vydaniu s ďalšími podrobnosťami bola uverejnená na stránkach distribúcie almalinux.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »