přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Arch Linux má nového vedúceho správcu projektu

CADservis

Arch Linux má nového vedúceho správcu projektu

arch_linux.png

Tím vývojárov za distribúciou Arch Linux prešiel koncom minulého mesiaca veľkou zmenou, ktorej výsledkom je nový vedúci správca projektu Levente Polyak.


Aaron Griffin, ktorý spravoval linuxovú distribúciu Arch Linux na vedúcej pozícii už od roku 2007, sa rozhodol ustúpiť zo svojej pozície z dôvodu nedostatku angažovanosti. Podľa jeho správy uverejnenej na stránkach distribúcie archlinux.org tento projekt potrebuje plne angažované vedenie, ktoré je schopné robiť ťažké rozhodnutia a Aaron Griffin si nemyslí, že dokáže túto úlohu aj naďalej plniť. Napriek tomu práve pod jeho vedením si distribúcia Arch Linux získala popularitu, rovnako tiež pozitívne ohlasy a podarilo sa jej vybudovať solídnu a početnú užívateľskú základňu.

Novým vedúcim správcom projektu sa po hlasovaní stal Levente Polyak, ktorý je dlhoročným vývojárom tejto distribúcie a bol súčasťou tímu vývojárov zodpovedných za oblasť bezpečnosti Arch Linuxu. Spolu s touto zmenou sa mení aj dĺžka pôsobenia vedúceho správcu, ktorá po novom nebude trvať viac ako dva roky a po ukončení tohto obdobia prebehne vždy nové hlasovanie.

Od tejto zmeny by sa dalo očakávať viac dynamické smerovanie distribúcie Arch Linux, ktoré by mohlo lepšie plniť požiadavky užívateľov, rýchlejšie reagovať na prípadné komplikácie či vykonávať neľahké rozhodnutia v jej vývoji.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF