přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ďalšie zlepšenia podpory hardvéru v Linuxe 5.7

CADservis

Ďalšie zlepšenia podpory hardvéru v Linuxe 5.7

tux.png

Pripravované jadro Linuxu vo verzii 5.7 by mohlo potešiť hráčov hier zlepšením podpory modelov herných myší. Dôležitou novinkou sú tiež opätovné úvahy o využití Zstd kompresie pre obrazy jadra.


Očakávaná verzia Linuxu 5.7 dostala aktualizáciu ovládačov pre HID zariadenia. Táto novinka je reakciou na problémy najmä s hernými myšami Model O a Model D od spoločnosti Glorious PC Gaming Race. Problémom v tomto prípade bola najmä nefunkčnosť niektorých tlačidiel týchto modelov myší. V konečnom dôsledku táto aktualizácia ovládača môže riešiť rovnaký problém pri iných herných myšiach ďalších výrobcov v čase, kedy čoraz viac užívateľov skúša hrateľnosť hier prostredníctvom platformy Steam na Linuxe a nástroja Proton integrovaného ako súčasť Steam Play.

Druhou novinkou týkajúcou sa Linuxu 5.7 je opätovné predloženie návrhu o využití Zstd kompresie pre obrazy jadra a initramfs. Správa ku navrhnutej zmene, ktorú predstavil Petr Malat, hovorí síce o náraste výslednej veľkosti dát v porovnaní s algoritmom LZMA (xz), ale čas potrebný na dekompresiu by sa mal skrátiť až desaťnásobne. Hoci to nie je prvýkrát čo bola táto zmena navrhnutá, vo svetle čoraz väčšieho počtu distribúcií a open source projektov, ktoré tento algoritmus pre bezstratovú kompresiu využívajú, možno už nastal pravý čas na zváženie aj tejto alternatívy.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF