přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Debian 10.5 prichádza s opravami zraniteľností

Debian 10.5 prichádza s opravami zraniteľností

debian.png

Vydaná aktualizácia pre distribúciu Debian 10 "Buster" opravuje chyby a bezpečnostné zraniteľnosti. Jedna z opráv tohto vydania sa týka aj nedávno objavenej bezpečnostnej zraniteľnosti zavádzača GRUB.


Nová verzia Debianu s číslom 10.5 sa zameriava predovšetkým na opravy nájdených chýb a bezpečnostných zraniteľností. Koncom minulého mesiaca sa objavila správa o novej zraniteľnosti, ktorá dostala názov BootHole. Tá sa týka zavádzača GRUB a umožňuje útočníkom inštaláciu a spustenie potenciálne nebezpečného kódu, akým je napríklad bootkit. Pred touto zraniteľnosťou neboli chránené ani systémy využívajúce UEFI Secure Boot. Nový Debian obsahuje všetky potrebné záplaty týkajúce sa tejto zraniteľnosti a aj z tohto dôvodu je odporúčané vykonať aktualizáciu systému.

Zoznam opráv chýb a ďalších zraniteľností týkajúcich sa konkrétnych softvérových balíčkov je pre Debian 10.5 pomerne rozsiahly. Aktualizované bolo napríklad samotné jadro Linuxu 4.19 o nové záplaty, firmvér pre procesory od spoločnosti Intel, ovládače pre grafické karty Nvidia a mnoho ďalšieho. Opravy prišli aj pre Python 3.7, webový prehliadač Mozilla Firefox a poštový klient Mozilla Thunderbird, radu softvérových knižníc alebo taktiež PHP 7.3.

Správa ku vydaniu aktualizácie Debian 10.5, s úplným prehľadom zmien a opráv, bola uverejnená na stránkach debian.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Jak ovládnout kamery v chytrém městě? Přihlaste se na webinář 24. června

MilestoneMěsta se plní dohledovými kamerami. Jen v Praze jich bylo dle údajů z roku 2019 něco přes 2 800. Instalují se za účelem zajištění bezpečnosti občanů, plynulosti dopravy i jako senzory, které pomáhají monitorovat životní prostředí.

Pokračování ...Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »