přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Distribúcia KaOS sa pripravuje na Plasmu 6

Distribúcia KaOS sa pripravuje na Plasmu 6

kaos_perex.png

Nové inštalačné obrazy linuxovej distribúcie KaOS 2023.09 sú zrejme predposlednými s prostredím KDE Plasma 5. Vývojári chcú dokončiť prechod na Plasmu 6 v predstihu pred vydaním jej stabilnej verzie.


Užívatelia linuxovej distribúcie KaOS majú dostupné aktualizované inštalačné obrazy s novými verziami softvérových balíčkov. Vývojári zároveň oznámili, že vývojová verzia desktopového prostredia KDE Plasma 6 by sa mohla dostať do KaOSu už tento rok.

kaos202309_01.png


KaOS 2023.09 má zatiaľ ešte stále predinštalované desktopové prostredie KDE Plasma 5.27.8 s balíkom softvérových komponentov KDE Frameworks 5.110 a aplikáciami KDE Gear 23.08. Dodatočne pribudla tiež novšia verzia jadra Linux 6.4.16 so Systemd 253.10, rovnako ako aj OpenSSL 3.1.3, Python 3.10.13 a niekoľko ďalších aktualizácií.

kaos202309_02.png


V súčasnosti je vývoj KaOSu z veľkej časti sústredený na desktopové prostredie KDE Plasma 6. Vývojári majú v pláne dokončiť prechod na Plasmu 6 pred vydaním jej stabilnej verzie, pravdepodobne už na konci tohto roku. Tento prechod však zatiaľ brzdia pomerne veľké problémy, napríklad nefunkčný inštalátor systému Calamares.

kaos202309_03.png


Správa ku vydaniu inštalačných obrazov linuxovej distribúcie KaOS 2023.09 bola uverejnená na stránkach kaosx.us s ďalšími informáciami.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...