přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fedora 39 Beta predstavuje novinky

Fedora 39 Beta predstavuje novinky

fedora2022perex.png

Vývojári distribúcie Fedora oznámili vydanie inštalačných obrazov beta verzie pripravovanej Fedory 39 so všetkými doterajšími novinkami a aktualizáciami softvérových balíčkov. Stabilná verzia má byť dostupná budúci mesiac.


Vývoj novej verzie linuxovej distribúcie Fedora 39 sa postupne blíži ku koncu. Vývojári včera oznámili vydanie inštalačných obrazov jej beta verzie, ktoré sú určené na testovanie. Užívatelia si tak môžu vyskúšať všetky predpripravené novinky a prípadne pomôcť vývojárom hlásením chýb.

fedora39beta_01.png


Fedora 39 Beta ponúka zatiaľ vývojovú verziu desktopového prostredia GNOME 45 alebo stabilné verzie prostredí KDE Plasma 5.27 LTS, Xfce 4.18, Budgie 10.8, Cinnamon 5.8 a iných. Do zoznamu aktualizácií softvéru pribudol napríklad aj balík kancelárskych nástrojov LibreOffice 7.6, webový prehliadač Mozilla Firefox 116, jadro Linux 6.5 a balíčky pre Python 3.12, Perl 5.38 či Golang 1.21.

fedora39beta_02.png


Do Fedory 39 sa nakoniec nedostanú dve dôležité novinky - rýchlejší správca balíčkov DNF5 a nový inštalátor systému Anaconda WebUI. Vydanie stabilnej verzie Fedory 39 by mohlo prísť v priebehu budúceho mesiaca. Správa ku vydaniu vývojovej verzie distribúcie Fedora 39 Beta bola uverejnená na blogu fedoramagazine.org s ďalšími informáciami a odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...