přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GParted 1.2 pridáva podporu pre exFAT

GParted 1.2 pridáva podporu pre exFAT

gparted.png

Nová verzia nástroja GParted 1.2 bola vydaná s funkciou správy partícií disku so súborovým systémom exFAT na Linuxe. V tomto vydaní nechýbajú ani opravy chýb.


Zlepšenia podpory a funkčnosti súborového systému exFAT v jadre Linux prichádzajú už pravidelne s jeho každou novou verziou. Tento súborový systém našiel svoje uplatnenie nie len v prípadoch prenosných pamäťových úložísk, ale jeho využitie sa vo väčšej miere rozšírilo aj na smartfónoch so systémom Android. Nástroj GParted vo svojej poslednej verzii pridáva podporu práve pre správu exFATu.

GParted 1.2 vyšiel na začiatku tohto týždňa s opravami chýb a zlepšeniami jazykovej lokalizácie. Najdôležitejšou novinkou je však podpora súborového systému exFAT s využitím kolekcie utilít exfatprogs od vývojárov zo spoločnosti Samsung. Užívatelia tak konečne majú možnosť jednoducho spravovať partície so súborovým systémom exFAT prostredníctvom tohto obľúbeného nástroja s grafickým užívateľským rozhraním.

Správu ku vydaniu aktualizácie nástroja GParted 1.2 s ďalšími podrobnosťami je možné nájsť v archíve na adrese mail.gnome.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos