přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jadru Linux 4.4 LTS sa skončila podpora

Jadru Linux 4.4 LTS sa skončila podpora

tux.png

Iba včera prišlo oznámenie o vydaní aktualizácie Linuxu 4.4 LTS, ktorou sa definitívne končí jeho podpora po šiestich rokoch. Užívateľom sa odporúča prechod na novšiu verziu jadra kvôli dostupnosti budúcich záplat pre bezpečnostné zraniteľnosti.


Greg Kroah-Hartman včera uverejnil správu ku vydaniu aktualizácie jadra Linux 4.4.302 LTS s opravami chýb. Táto aktualizácia je zároveň úplne poslednou a spolu s jej vydaním sa skončila aj oficiálna podpora zo strany vývojárov Linuxu po šiestich rokoch.

Pre systémy s touto starou verziou jadra Linux 4.4 to znamená koniec dostupnosti budúcich opráv chýb a záplat pre bezpečnostné zraniteľnosti. Greg Kroah-Hartman spomenul aj projekt Civil Infrastructure Platform (CIP), v rámci ktorého by sa mohla podpora vetvy Linuxu 4.4 predĺžiť aspoň v obmedzenej forme. Užívateľom sa však ako vždy odporúča prechod na niektorú zo stále podporovaných verzií.

O niečo aktuálnejší Linux 4.9 LTS má plánovanú dĺžku podpory až do budúceho roku. V prípade verzie 4.14 LTS je to presne o rok dlhšie a Linuxu 4.19 LTS sa podpora skončí v decembri (prosinci) 2024. Z novšej vetvy majú užívatelia na výber z jadier Linux 5.10 LTS a Linux 5.15 LTS, pričom práve verzia 5.10 má vôbec najdlhšie obdobie podpory až do konca roku 2026.

Vydanie stabilnej verzie jadra Linux 4.4 LTS prišlo v januári (lednu) roku 2016. Až 302 aktualizácií zhrnulo takmer 19-tisíc samostatných zmien vďaka práci 3500 vývojárov a tiež zapojeniu 503 spoločností do vývoja. Viac podrobností je možné nájsť v správe ku vydaniu poslednej aktualizácie od Grega Kroah-Hartmana v archíve na webe lkml.iu.edu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »