přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Konference InstallFest 2022 po dvou letech opět prezenční

Konference InstallFest 2022 po dvou letech opět prezenční

InstallFest_s

Ve dnech 11. a 12. června se uskuteční konference InstallFest 2022. Po loňské odmlce bude opět prezenční. 


Konference InstallFest 2022 se uskuteční v netradičním termínu druhý červnový víkend v budově E Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí. Konání v tradičním termínu by naráželo na problémy spojené s omezením v důsledku pandemických opatření, nyní, když jsou poměry uvolněné, lze konferenci uspořádat v tradičním pojetí.

InstallFest

O víkendu 14. až 15. května byl zveřejněn itinerář konference, a to na základě hlasování zájemců. Lze se opět těšit na dva přednáškové tracky a další, zaměřený na workshopy. Zaměření přednášek je opravdu pestré, nelze říci, že by konference byla nějak výhradně zaměřená na jedno téma. Tradičně tu lze najít témata ohledně sítí a jejich bezpečnosti, práci v příkazové řádce, seznámení se s novými technologiemi, na workshopech se setkáte například s Blenderem (workshop Lukáše Bařinky, který začal Blender též vyučovat).

Přednášky budou opět natáčeny a sdíleny na Youtube. Na tom pracuje parta z AVC. Konference se uskuteční pod záštitou četných partnerů, ať je to Active24, Studentská unie ČVUT, CZ.NIC, SUSE, Cesnet nebo Root.cz. Na konferenci se podílí řada lidí, ovšem hlavním „dirigentem“ je Jakub Jančička.

Na konferenci nebude chybět stánek LibreOffice spolu s vývěskami našich redakcí LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.


  • Distribuce: LinuxMint
  • Grafické prostředí: KDE

| blog