přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Lepšie možnosti využitia SparkyLinuxu 6.6 z USB

Lepšie možnosti využitia SparkyLinuxu 6.6 z USB

sparkylinux_perex.png

V najnovšej verzii distribúcie SparkyLinux 6.6 pribudla možnosť inštalácie systému na USB zariadenia teraz už aj s trvalým úložiskom. Prebraté boli tiež posledné aktualizácie softvérových balíčkov z repozitárov Debianu.


Posledná aktualizácia stabilnej edície SparkyLinuxu pridala pre užívateľov možnosť vytvorenia trvalého úložiska, ak by sa túto distribúciu rozhodli používať z USB zariadenia. Zároveň boli prebraté najnovšie verzie softvéru z repozitárov Debianu, avšak s ponukou niekoľkých novších voliteľných balíčkov.

sparkylinux66_01.png


SparkyLinux 6.6 predstavil zmeny nástroja Sparky Live USB Creator, s pomocou ktorého si môžu užívatelia nainštalovať túto distribúciu na ich USB zariadenia. Konkrétne bola pridaná podpora pre tvorbu trvalého úložiska, vďaka čomu budú na USB zachované uložené dáta alebo nainštalované aplikácie aj po reštarte systému. Táto novinka sa už dostala taktiež do rolling-release edície SparkyLinuxu 2023.01.

sparkylinux66_02.png


V tomto vydaní boli zahrnuté aj aktualizácie softvérových balíčkov, ktoré boli prebraté zo stabilnej vetvy distribúcie Debian. Predinštalované je jadro Linux 5.10 s dodatočnými balíkmi opráv chýb a užívateľom pribudla možnosť inštalácie najnovšieho Linuxu 6.1 priamo z repozitárov. Edícia SparkyLinuxu pre ARM hardvér je zatiaľ postavená na Linuxe 5.15. Podobne aj predinštalovaný webový prehliadač Mozilla Firefox 102.7 ESR je možné nahradiť novšou verziou Firefoxu 109. Okrem toho sa do zoznamu aktualizácií dostal tiež poštový klient Mozilla Thunderbird 102.6 či balík kancelárskych nástrojov LibreOffice 7.0.4.

sparkylinux66_03.png


Správa ku vydaniu distribúcie SparkyLinux 6.6 bola uverejnená na stránkach sparkylinux.org so stručným prehľadom noviniek a odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov. Upgrade systému je možné vykonať priamo prostredníctvom príkazového riadku z verzií SparkyLinux 6.0 a novších.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »