přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 5.10 LTS predlžuje podporu do roku 2026

Linux 5.10 LTS predlžuje podporu do roku 2026

tux.png

Po vykonaní potrebných testov zo strany vývojárov bolo predĺžené obdobie oficiálnej podpory jadra Linux 5.10 LTS až do konca roku 2026. Táto správa je pozitívnou najmä pre linuxové distribúcie so zameraním na stabilitu systému.


Jadro Linux 5.10 LTS bolo vydané na konci minulého roku pôvodne s dĺžkou trvania podpory iba do konca roku 2022. Pre porovnanie, podpora starších verzií Linuxu 4.14 a 4.19 končí v priebehu roku 2024, podobne ako aj podpora novšieho Linuxu 5.4 má trvanie až do roku 2025.

Dôvodom pre pôvodne skrátené obdobie oficiálnej podpory bol nedostatok dodatočných testov zo strany vývojárov a taktiež nízky počet organizácií, ktoré by ukázali záujem o poskytnutie zdrojov pre ďalšiu správu Linuxu 5.10. Greg Kroah-Hartman však tento týždeň potvrdil, že narástol záujem o predĺženie podpory tejto verzie jadra a tak nakoniec pristúpili ku rozhodnutiu predĺžiť jeho oficiálnu podporu až do roku 2026.

Mnohé distribúcie so zameraním na stabilitu systému, ktoré štandardne využívajú verzie Linuxu s dlhodobou podporou, zrejme tento rok poskytnú užívateľom nové inštalačné obrazy postavené práve na jadre Linux 5.10 LTS. Jednou z týchto distribúcií bude pravdepodobne aj očakávaný Debian 11.

Viac informácií so zoznamom konkrétnych dátumov ukončenia podpory je možné nájsť na stránkach kernel.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Jak ovládnout kamery v chytrém městě? Přihlaste se na webinář 24. června

MilestoneMěsta se plní dohledovými kamerami. Jen v Praze jich bylo dle údajů z roku 2019 něco přes 2 800. Instalují se za účelem zajištění bezpečnosti občanů, plynulosti dopravy i jako senzory, které pomáhají monitorovat životní prostředí.

Pokračování ...Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »