přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Manjaro 20.2 "Nibia" prichádza s aktualizáciami

Manjaro 20.2 "Nibia" prichádza s aktualizáciami

manjaro.png

Nová verzia distribúcie Manjaro 20.2 bola vydaná s aktualizáciami softvéru a ďalšími novinkami pre tri hlavné edície. Inštalačné obrazy sú už pre užívateľov dostupné na stiahnutie.


Aktualizácia linuxovej distribúcie Manjaro 20.2 s kódovým označením "Nibia" bola vydaná a sprístupnená pre užívateľov na stiahnutie. Novinkami sú predovšetkým aktualizácie softvéru v prípade troch hlavných edícií s desktopovými prostrediami GNOME Shell, KDE Plasma a Xfce.

manjaro_20_2_01.png


Najviac zmien bolo predstavených pre Manjaro s prostredím GNOME, ktoré je pre užívateľov dostupné v aktuálnej verzii 3.38. Proces inštalácie systému, následná konfigurácia prostredia či správa softvérových balíčkov sú podľa slov vývojárov viac užívateľsky prívetivé a dostatočne jednoduché. Novinkou je dostupnosť dvoch rozšírení užívateľského prostredia pre automatické zarovnávanie okien Pop shell a Material shell, ktoré môžete nájsť pod nastaveniami Layout Switcher. Nemenej dôležitou dobrou správou je, že sa vývojárom Manjara podarilo odľahčiť GNOME a znížiť nároky na pamäť RAM až o 40%.

manjaro_20_2_02.png


Edícia s KDE Plasma dostala aktualizáciu na najnovšiu verziu prostredia Plasma 5.20 s kolekciou aplikácii KDE Applications 20.08. Tretia hlavná edícia prichádza s desktopovým prostredím Xfce 4.14. Zároveň bolo aktualizované aj jadro Linux na poslednú stabilnú verziu 5.9 s dostupnosťou Linuxu 5.4 LTS v repozitároch pre zabezpečenie podpory staršieho hardvéru.

Správa ku vydaniu distribúcie Manjaro 20.2 "Nibia" bola uverejnená na fórach na adrese forum.manjaro.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »