přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla VPN k dispozici i na Linuxu

Mozilla VPN k dispozici i na Linuxu

Firefox

Nadace Mozilla Foundation rozšiřuje možnosti využití open-source služby VPN i pro Linux. Doplňuje tak stávající možnosti použití na Windows, mac OS, Android a iOS. 


Mozilla Foundation vychází vstříc uživatelům, kteří chtějí zvýšit zabezpečení a anonymitu na internetu prostřednictvím služby VPN.

Aby služba byla důvěryhodná, spojila se nadace Mozilla se společností Mullvard. Ta poskytuje své služby prostřednictvím svobodného a otevřeného komunikačního protokolu WireGuard, jenž implementuje jednoduchou a rychlou VPN službu s nejmodernější kryptografií.

Vlastnosti služby

Mozilla v rámci služby poskytuje:

  • Šifrování na úrovni zařízení,

  • více než 280 serverů ve více než 30 zemích,

  • žádná omezení šířky pásma,

  • připojení až pěti zařízení.

Krom toho s ohledem na Mozilla's Data Privacy Principles, tedy zásady ochrany osobních údajů, společnost Mozilla zaručuje, že nebude protokolovat, sledovat ani sdílet síťovou aktivitu uživatelů vyjma minimálních údajů nutných pro provoz služby.

Dostupnost služby

Tato služba byla v beta verzi spuštěna 10. září 2019 a oficiálně 15. července 2021 pro systémy Windows 10, Android a iOS. Nyní tedy přibývá podpora pro mac OS X a Linux s kernelem 5.6 (avšak pouze Ubuntu či zřejmě i deriváty Ubuntu).

Nyní je služba dostupná pro uživatele Spojených států, Spojeného království, Kanady, Nového Zélandu, Singapuru a Malajsie. Uživatelé v jiných zemích si buď musí počkat, nebo využít jiných služeb. Na Linuxu lze provozovat například švýcarský ProtonVPN.

Jak službu pořídit

Služba je dostupná za měsíční poplatek 4,99 $. Mozilla nabízí možnost vrácení peněz zpět do 30 dnů od zaplacení. Uživatelé zemí, ve kterých je služba dostupná, si mohou službu rovnou objednat, v jiných částech světa se mohou zapsat do seznamu čekajících.

Přehled zemí, v nichž je dostupná služba Mozilla VPN (vpn.mozilla.org) Přehled zemí, v nichž je dostupná služba Mozilla VPN (vpn.mozilla.org)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních sítí těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation.


  • Distribuce: LinuxMint
  • Grafické prostředí: KDE

| blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station