přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, MX Linux 19.3 prináša očakávané aktualizácie

Axis Talk 2021

MX Linux 19.3 prináša očakávané aktualizácie

mxlinux_perex.png

Nová verzia distribúcie MX Linux 19.3 bola vydaná s aktualizáciami pre dostupné softvérové balíčky, rôznymi opravami chýb a zlepšením jazykových prekladov.


Inštalačné obrazy novej verzie distribúcie MX Linux 19.3 boli sprístupnené užívateľom na stiahnutie pre 32bitovú aj 64bitovú architektúru. Táto verzia MX Linuxu prináša najmä očakávané aktualizácie dostupného softvéru, ale taktiež opravy niekoľkých nájdených chýb a zlepšené preklady jazykovej lokalizácie.

Úvodné okno distribúcie MX Linux 19.3 Úvodné okno distribúcie MX Linux 19.3

MX Linux preberá aktualizácie z repozitárov Debianu 10.6 a užívatelia majú teraz na výber z edícií s desktopovými prostrediami Xfce 4.14 alebo KDE Plasma 5.15. Dostupný je po novom aj webový prehliadač Mozilla Firefox 82, multimediálny prehrávač VLC 3.0.11 alebo editor GIMP vo verzii 2.10.12.

Štandardne je nový MX Linux postavený na jadre Linux 4.19 s dostupnosťou softvérovej knižnice pre 3D grafiku Mesa 18.3.6. Ak by užívatelia potrebovali ich novšie verzie, dostupné majú jadro vo verzii 5.8 a balíček Mesa 20.1.8 v prípade edície MX Linux AHS. Na výber majú užívatelia aj z verzií kolekcie kancelárskych nástrojov LibreOffice, ktorá je štandardne dostupná vo verzii 6.1.5, s možnosťou dodatočnej inštalácie verzie LibreOffice 7 z repozitárov.

MX Linux 19.3 s Firefoxom 82.0.3 MX Linux 19.3 s Firefoxom 82.0.3

MX Linux 19.3 dostal tiež opravy pre inštalátor systému, správcu balíčkov a iných nájdených chýb. Pridané boli znovu aj rozšírené preklady jazykovej lokalizácie, ktoré boli postupne zlepšované v priebehu tohto roku a ich ďalšie zlepšenia môžu užívatelia zrejme očakávať aj v blízkej budúcnosti.

Štartovacie ponuka MX Linuxu Štartovacie ponuka MX Linuxu

Správu ku vydaniu MX Linuxu 19.3 s odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov je možné nájsť na blogu tejto distribúcie na adrese mxlinux.org/blog.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI webináře 04 - bonus

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021