přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, MX Linux 19.3 prináša očakávané aktualizácie

CIO Agenda

MX Linux 19.3 prináša očakávané aktualizácie

mxlinux_perex.png

Nová verzia distribúcie MX Linux 19.3 bola vydaná s aktualizáciami pre dostupné softvérové balíčky, rôznymi opravami chýb a zlepšením jazykových prekladov.


Inštalačné obrazy novej verzie distribúcie MX Linux 19.3 boli sprístupnené užívateľom na stiahnutie pre 32bitovú aj 64bitovú architektúru. Táto verzia MX Linuxu prináša najmä očakávané aktualizácie dostupného softvéru, ale taktiež opravy niekoľkých nájdených chýb a zlepšené preklady jazykovej lokalizácie.

Úvodné okno distribúcie MX Linux 19.3 Úvodné okno distribúcie MX Linux 19.3

MX Linux preberá aktualizácie z repozitárov Debianu 10.6 a užívatelia majú teraz na výber z edícií s desktopovými prostrediami Xfce 4.14 alebo KDE Plasma 5.15. Dostupný je po novom aj webový prehliadač Mozilla Firefox 82, multimediálny prehrávač VLC 3.0.11 alebo editor GIMP vo verzii 2.10.12.

Štandardne je nový MX Linux postavený na jadre Linux 4.19 s dostupnosťou softvérovej knižnice pre 3D grafiku Mesa 18.3.6. Ak by užívatelia potrebovali ich novšie verzie, dostupné majú jadro vo verzii 5.8 a balíček Mesa 20.1.8 v prípade edície MX Linux AHS. Na výber majú užívatelia aj z verzií kolekcie kancelárskych nástrojov LibreOffice, ktorá je štandardne dostupná vo verzii 6.1.5, s možnosťou dodatočnej inštalácie verzie LibreOffice 7 z repozitárov.

MX Linux 19.3 s Firefoxom 82.0.3 MX Linux 19.3 s Firefoxom 82.0.3

MX Linux 19.3 dostal tiež opravy pre inštalátor systému, správcu balíčkov a iných nájdených chýb. Pridané boli znovu aj rozšírené preklady jazykovej lokalizácie, ktoré boli postupne zlepšované v priebehu tohto roku a ich ďalšie zlepšenia môžu užívatelia zrejme očakávať aj v blízkej budúcnosti.

Štartovacie ponuka MX Linuxu Štartovacie ponuka MX Linuxu

Správu ku vydaniu MX Linuxu 19.3 s odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov je možné nájsť na blogu tejto distribúcie na adrese mxlinux.org/blog.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »