přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Návrhy zmien pre Fedoru 33

Návrhy zmien pre Fedoru 33

fedora logo_1.png

Prebiehajúca diskusia vývojárov by mohla viesť ku využitiu nástroja Nano ako základného textového editora alebo Btrfs ako štandardného súborového systému pre desktopy v nadchádzajúcom vydaní distribúcie Fedora 33.


Fedora 33 je jedným z očakávaných vydaní druhej polovice tohto roku. Nedávno uverejnené správy týkajúce sa diskusií vývojárov môžu viac napovedať o smere, akým sa táto verzia Fedory bude uberať.

Prvá správa sa týka predvoleného textového editora distribúcie. Návrh hovorí o využití nástroja Nano v porovnaní s Vi/Vim. Argumentom v tomto prípade je výber vhodného textového editora, ktorý nevyžaduje dodatočné znalosti na jeho používanie a má tak zlepšiť prívetivosť systému pre vývojárov alebo v konečnom dôsledku aj pre užívateľov. Tento návrh nehovorí o odstránení editora Vi zo základnej inštalácie systému, ale iba o jeho nahradení ako predvoleného nástroja na textovú úpravu súborov.

Snahy o plnohodnotné využitie Btrfs ako preferovaného súborového systému vo Fedore mohli užívatelia vidieť už v minulosti, hoci bez výsledku. Opustenie podpory Btrfs v distribúcii Red Hat Enterprise Linux napovedalo, že nakoniec aj vývojári Fedory stratia záujem o jeho využitie. Opätovný návrh, ktorý sa týka v tomto prípade iba edícií Fedory pre desktopy, by mohol situáciu obrátiť v prospech využitia Btrfs namiesto EXT4. Tento návrh našiel svoju podporu v skupine vývojárov distribúcie alebo taktiež zo strany spoločnosti Facebook a ďalších. Či ku tejto zmene nakoniec dôjde v nadchádzajúcom vydaní distribúcie Fedora 33 je zatiaľ otázne.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...