přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Neptune 8.0 mení správcu balíčkov

Neptune 8.0 mení správcu balíčkov

neptune_perex.png

Linuxová distribúcia Neptune 8.0 prebrala základné softvérové balíčky z Debianu 12. Spolu s tým bolo aktualizované aj desktopové prostredie KDE Plasma a dostupné aplikácie. Odstránený však bol správca balíčkov Muon.


Vývojári linuxovej distribúcie Neptune oznámili vydanie novej stabilnej verzie. Neptune 8.0 s kódovým menom Juna stále ponúka užívateľom prívetivý a funkčný systém, teraz však už s novšími verziami softvérových balíčkov.

neptune80_01.png


Neptune 8.0 preberá základy systému z distribúcie Debian 12 Bookworm. Dostupné je tak jadro Linux 6.1 LTS a desktopové prostredie KDE Plasma 5.27 LTS s balíkom softvérových komponentov KDE Frameworks 5.103 a aplikáciami KDE Gear 22.12.3. Okrem toho pribudli aj novšie verzie webového prehliadača Chromium 115, poštového klienta Mozilla Thunderbird 102 alebo multimediálneho prehrávača VLC 3.0.18.

neptune80_02.png


Jednou z dôležitých zmien v distribúcii Neptune 8.0 bolo odstránenie nástroja pre správu softvérových balíčkov Muon. Nahradený je aplikáciou KDE Discover s prehľadným grafickým rozhraním a jednoduchším spôsobom inštalácie aplikácií. Zároveň bola pridaná podpora pre Flatpak aplikácie s repozitárom služby Flathub.

neptune80_03.png


Správa ku vydaniu novej verzie distribúcie Neptune 8.0 bola uverejnená na stránkach neptuneos.com so stručným prehľadom najdôležitejších noviniek a odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...