přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nextcloud a další společnosti žalují Microsoft u evropských orgánů

Nextcloud a další společnosti žalují Microsoft u evropských orgánů

eu_tech.png

Německá společnost Nextcloud GmbH žaluje společnost Microsoft pro její nekalé praktiky spojené s OneDrive Generálnímu ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Ke stížnosti se přidaly další evropské firmy. 


Společnosti Nextcloud došla trpělivost a podává na Microsoft stížnost. Předmětem stížnosti je protisoutěžní chování Microsoftu, týkající se poskytování cloudové služby OneDrive (spolu s dalšími, jako je například Microsoft Teams). Microsoft agresivně tlačí na uživatele Windows k registraci a používání těchto služeb; dochází tak k silnému upřednostňování vlastních služeb, tzv. „sebepreferenci“. Tím ze hry vyšachovává konkurenci, která tak nemůže uspět se svými produkty na základě kvality. Microsoft tak znovu zneužívá svého dominantního postavení na poli operačního systému k narušení hospodářské soutěže. Podobné tomu bylo v minulosti, když Microsoft začlenil do Windows Internet Explorer jako odpověď na Netscape, čímž donutil uživatele Windows tento prohlížeč používat. Vývoj internetových prohlížečů tak zbrzdil o mnoho let.

Důsledky takového počínání jsou zjevné – zatímco v posledních letech vzrostl podíl služeb Microsoftu, Googlu a Amazonu na 66 % v rámci EU, v případě lokálních poskytovatelů (jakým je i Nextcloud) klesl z 26 % na 16 %.

Nextcloud se proto rozhodl na situaci reagovat podáním stížnosti orgánu Evropské komise, který má za úkol bránit tomuto způsobu chování s cílem zachovat konkurenceschopný a spravedlivý trh pro všechny hráče; tím je Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Dále podala spolkovému antimonopolnímu úřadu v Německu.

Společnost Nextcloud v tom však není sama. K ní se přidaly další evropské firmy a nevládní organizace, jako například The Document Foundation, Free Software Foundation, EGroupware, Only Office a další, které vytvořily koalici EU tech. Spolu projednávají podání stížnosti proti Big Tech firmám ve Francii.Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.


  • Distribuce: LinuxMint
  • Grafické prostředí: KDE

| blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...