přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nitrux 1.6.1 prešiel na Linux 5.14

Nitrux 1.6.1 prešiel na Linux 5.14

nitrux_perex.png

Linuxová distribúcia Nitrux 1.6.1 bola vydaná s aktualizáciami softvérových balíčkov. Okrem poslednej verzie desktopového prostredia KDE Plasma či nástroja Inkscape majú užívatelia dostupné aj jadro Linux 5.14 s opravami chýb a bezpečnostných zraniteľností.


Nitrux je jednou z novších distribúcií Linuxu, ktorá je založená na Debiane s desktopovým prostredím KDE Plasma 5 a moderným inštalátorom systému Calamares. Vývojári Nitruxu sa snažia svojim užívateľom vždy priniesť najnovšie verzie softvérových balíčkov a inak tomu nie je ani v prípade poslednej stabilnej verzie Nitruxu 1.6.1, ktorá bola vydaná začiatkom tohto mesiaca.

nitrux161_01.png


Verzia distribúcie Nitrux 1.6.1 predstavila niekoľko očakávaných zmien a aktualizácií. Desktopové prostredie KDE Plasma je najnovšie dostupné vo verzii 5.22.5, vrátane jeho softvérových komponentov KDE Frameworks 5.86.0 a KDE Gear 21.08.1. Nitrux však užívateľom ponúka viac ako štandardnú Plasmu s jeho vlastným balíkom NX Desktop, ktorý mení dizajn komponentov tohto prostredia, systémových upozornení alebo dvoch dostupných tém vzhľadu.

nitrux161_02.png


Webový prehliadač Mozilla Firefox 92 je s touto verziou Nitruxu dostupný vo formáte AppImage a novinkou je tiež aktuálna verzia vektorového grafického editora Inkscape 1.1.1. Jadro Linux je podobne dostupné v poslednej verzii 5.14.8 pre zabezpečenie podpory novšieho hardvéru, nových funkcií, opráv chýb či bezpečnostných zraniteľností. V repozitároch však užívatelia môžu nájsť aj staršie verzie Linuxu 5.10.69 či 5.4.149 s dlhodobou podporou a zárukou lepšej stability systému.

nitrux161_03.png


Zoznam zmien a noviniek v novej verzii distribúcie Nitrux 1.6.1, vrátane odkazov na stiahnutie inštalačných obrazov, je možné nájsť v správe na stránkach nxos.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »