přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nitrux 2.7 predstavil Maui Shell

Nitrux 2.7 predstavil Maui Shell

nitrux_perex.png

V poslednej stabilnej verzii distribúcie Nitrux 2.7 pribudli aktualizácie základných softvérových balíčkov, vrátane desktopového prostredia KDE Plasma 5.27. Okrem toho boli predstavené inštalačné obrazy s rozhraním Maui Shell.


Vydanie novej stabilnej verzie linuxovej distribúcie Nitrux 2.7 prišlo s niekoľkými dôležitými aktualizáciami softvéru, medzi ktoré sa dostalo aj novšie jadro alebo desktopové prostredie KDE Plasma 5.27 LTS. Vývojári Nitruxu zároveň prvýkrát sprístupnili pre užívateľov samostatné inštalačné obrazy s ich vlastným rozhraním Maui Shell.

nitrux27_01.png


Nitrux 2.7 prešiel na novšiu verziu jadra Linux 6.1.15-1 Liquorix s balíkom optimalizácií pre desktopy. Podporu hardvéru dopĺňajú aktualizované ovládače grafických kariet NVIDIA 525.89.02 s vývojovou verziou softvérovej knižnice Mesa 23.1. Užívatelia majú dostupné tiež desktopové prostredie KDE Plasma 5.27.2 s aplikáciami KDE Gear 22.12.3 a softvérovými komponentmi KDE Frameworks 5.103.0. Nakoniec sa do repozitárov dostali aj nové balíčky pre OpenVPN a Open-iSCSI.

nitrux27_02.png


Spolu s týmto vydaním Nitruxu boli predstavené samostatné inštalačné obrazy s predinštalovaným desktopovým rozhraním Maui Shell, ktoré je postavené na frameworku MauiKit a doplnené o kolekciu vlastných základných aplikácií. Zatiaľ je však Maui Shell stále vo vývoji a tieto inštalačné obrazy sú určené skôr na testovanie. Vývojári Nitruxu v tomto prípade upozorňujú užívateľov na chýbajúce funkcie a iné možné problémy, ktoré sa pokúsia v blízkej budúcnosti vyriešiť.

nitrux27_03.png


Správa ku vydaniu stabilnej verzie distribúcie Nitrux 2.7 bola uverejnená na stránkach nxos.org s prehľadom všetkých zmien, podrobnejšími informáciami o Maui Shell a odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »