přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nitrux 3.1 aktualizuje balíčky

Nitrux 3.1 aktualizuje balíčky

nitrux_perex.png

Vývojár Uri Herrera oznámil vydanie novej stabilnej verzie distribúcie Nitrux 3.1 s dôležitými aktualizáciami softvérových balíčkov. Dostupná je aj opravná verzia nástroja Nitrux Update Tool System.


Užívatelia linuxovej distribúcie Nitrux majú dostupné nové inštalačné obrazy, ktoré pridávajú niekoľko dôležitých aktualizácií softvérových balíčkov. Do nového Nitruxu 3.1 sa dostala tiež opravná verzia nástroja Nitrux Update Tool System 2.0.

nitrux310_01.png


Nitrux 3.1 má opäť lepšiu podporu hardvéru vďaka novšiemu jadru Linux 6.4.15 Liquorix a aktualizácii Mesa 23.2.1. Pridané boli aj nové verzie hardvérových ovládačov pre grafické karty AMD a NVIDIA. Predinštalované je desktopové prostredie KDE Plasma 5.27.9 s balíkom softvérových komponentov KDE Frameworks 5.111 a aplikáciami KDE Gear 23.08.2. Vývojárom sa nakoniec podarilo vyriešiť problémy s inštaláciou vybraných Flatpak aplikácií a nová verzia nástroja Nitrux Update Tool System 2.0.2 zlepšuje spoľahlivosť procesu aktualizácie systému a tvorby záloh.

nitrux310_02.png


Správa ku vydaniu novej verzie linuxovej distribúcie Nitrux 3.1 bola uverejnená na stránke nxos.org s podrobnejším zoznamom zmien, odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov alebo návodom na upgrade systému.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...