Pirátská strana
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nová organizácia OpenSSF si dáva za cieľ zlepšenie bezpečnosti

Helios

Nová organizácia OpenSSF si dáva za cieľ zlepšenie bezpečnosti

openssf_perex.png

The Linux Foundation, v spolupráci s dlhým zoznamom spoločností, oznámila založenie organizácie OpenSSF. Jej cieľom bude zlepšenie stavu bezpečnosti open source softvéru.


Založenie Open Source Security Foundation (OpenSSF), ako novej organizácie pod záštitou The Linux Foundation, bolo oznámené tento týždeň s cieľom zlepšenia stavu bezpečnosti open source softvéru. Do tohto úsilia sa zapojili aj členovia rád organizácií a spoločností akými sú GitHub, GitLab, Google, IBM, Intel, JPMorgan Chase, Microsoft, Red Hat, VMware a ďalších.

Podľa oficiálnej správy bude OpenSSF reagovať na rastúce využitie open source softvéru v dátových centrách, spotrebiteľských produktoch a službách, firmách či výskume. Dôležitým faktorom je zabezpečenie bezpečnosti organizácií a taktiež pre koncových užívateľov naprieč odvetviami. Tlačovú správu uverejnenú tento týždeň, so stanoviskami menovaných spoločností a organizácií, je možné nájsť na stránkach openssf.org.

Dôležitým zdrojom informácií môže byť sekcia často kladených otázok, ktorá je rovnako dostupná na stránkach OpenSSF. Či sa novej organizácii s podporou The Linux Foundation a veľkých spoločností podarí naplniť cieľ zlepšenia bezpečnosti softvéru je zatiaľ otázne, podobne ako do akej miery bude z tejto iniciatívy benefitovať veľmi široká skupina bežných užívateľov open source softvéru.

Na túto správu ako jeden z prvých upozornil portál Phoronix.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »