přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nová organizácia OpenSSF si dáva za cieľ zlepšenie bezpečnosti

Nová organizácia OpenSSF si dáva za cieľ zlepšenie bezpečnosti

openssf_perex.png

The Linux Foundation, v spolupráci s dlhým zoznamom spoločností, oznámila založenie organizácie OpenSSF. Jej cieľom bude zlepšenie stavu bezpečnosti open source softvéru.


Založenie Open Source Security Foundation (OpenSSF), ako novej organizácie pod záštitou The Linux Foundation, bolo oznámené tento týždeň s cieľom zlepšenia stavu bezpečnosti open source softvéru. Do tohto úsilia sa zapojili aj členovia rád organizácií a spoločností akými sú GitHub, GitLab, Google, IBM, Intel, JPMorgan Chase, Microsoft, Red Hat, VMware a ďalších.

Podľa oficiálnej správy bude OpenSSF reagovať na rastúce využitie open source softvéru v dátových centrách, spotrebiteľských produktoch a službách, firmách či výskume. Dôležitým faktorom je zabezpečenie bezpečnosti organizácií a taktiež pre koncových užívateľov naprieč odvetviami. Tlačovú správu uverejnenú tento týždeň, so stanoviskami menovaných spoločností a organizácií, je možné nájsť na stránkach openssf.org.

Dôležitým zdrojom informácií môže byť sekcia často kladených otázok, ktorá je rovnako dostupná na stránkach OpenSSF. Či sa novej organizácii s podporou The Linux Foundation a veľkých spoločností podarí naplniť cieľ zlepšenia bezpečnosti softvéru je zatiaľ otázne, podobne ako do akej miery bude z tejto iniciatívy benefitovať veľmi široká skupina bežných užívateľov open source softvéru.

Na túto správu ako jeden z prvých upozornil portál Phoronix.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Jak ovládnout kamery v chytrém městě? Přihlaste se na webinář 24. června

MilestoneMěsta se plní dohledovými kamerami. Jen v Praze jich bylo dle údajů z roku 2019 něco přes 2 800. Instalují se za účelem zajištění bezpečnosti občanů, plynulosti dopravy i jako senzory, které pomáhají monitorovat životní prostředí.

Pokračování ...Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »