přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenRGB ponúka možnosti nastavenia RGB podsvietenia

OpenRGB ponúka možnosti nastavenia RGB podsvietenia

openrgb_perex.png

Nová verzia slobodného open-source nástroja OpenRGB v0.3 sa snaží uľahčiť užívateľom možnosti nastavenia hardvéru týkajúceho sa RGB osvetlenia na operačných systémoch Linux a Windows.


Jedným z problémov RGB osvetlenia a súvisiaceho hardvéru je množstvo samostatných ovládačov a nástrojov od výrobcov, ktoré sú často dostupné iba pre operačný systém Windows, bez možnosti nahliadnutia do zdrojového kódu alebo dokonca vyžadujúce prihlásenie do online užívateľského účtu na niektorej z ich služieb. Túto situáciu sa snaží riešiť nástroj OpenRGB. Ten má umožniť správu všetkého dostupného RGB hardvéru prostredníctvom jediného nástroja.

(OpenRGB v0.3, zdroj: OpenRGB Wiki) (OpenRGB v0.3, zdroj: OpenRGB Wiki)


OpenRGB je síce stále pomerne v skorom štádiu vývoja, ale napriek tomu už teraz podporuje množstvo nastavení RGB hardvéru od širokého zoznamu výrobcov. Okrem využitia slobodnej open-source licencie GPLv2, užívateľov môže tiež potešiť dostupnosť tohto nástroja nie len pre operačné systémy Linux, ale aj Windows. Posledná verzia OpenRGB v0.3 podporuje RGB hardvér od základných dosiek, cez RGB moduly RAM, grafické karty, až po RGB pásiky, klávesnice či myši. Zároveň tento projekt zahŕňa ovládače OpenRazer, ktoré umožňujú nastavenia hardvéru od spoločnosti Razer, vrátane laptopov tejto značky s podsvietením klávesnice.

Okrem hardvéru od výrobcu Razer nástroj OpenRGB podporuje radu ďalšieho hardvéru od výrobcov akými sú napríklad ASUS, Corsair, Gigabyte, Kingston alebo MSI. Viac informácií s odkazmi na stiahnutie či dokumentáciou je možné nájsť v repozitári projektu na službe GitLab.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »