přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenRGB v0.6 bol vydaný s podporou rozšírení

OpenRGB v0.6 bol vydaný s podporou rozšírení

openrgb_perex.png

Nástroj OpenRGB, ktorého cieľom je zjednotiť konfiguráciu RGB podsvietenia na všetkých platformách vrátane Linuxu, v poslednej verzii pridáva nové funkcie či rozširuje možnosti nastavení a zoznam podporovaného hardvéru.


OpenRGB ponúka užívateľom možnosť konfigurácie RGB podsvietenia hardvéru prostredníctvom jediného nástroja, namiesto nutnosti inštalácie samostatných programov, ktoré sú distribuované výrobcami často bez otvoreného zdrojového kódu alebo bez podpory Linuxu. Aktívny vývoj nástroja OpenRGB za posledný rok priniesol užívateľom výrazné zlepšenia podpory tohto hardvéru a možností jeho konfigurácie.

(zdroj: OpenRGB GitLab) (zdroj: OpenRGB GitLab)


Posledná verzia OpenRGB v0.6 bola vydaná iba začiatkom tohto mesiaca, avšak opäť s dlhým zoznamom noviniek. Okrem nových funkcií grafického užívateľského rozhrania či podpory systémov MacOS na architektúre ARM, bola pridaná podpora softvérových rozšírení s dodatočnými možnosťami konfigurácie RGB podsvietenia. Zmenou prešiel aj proces kompilácie pre Debian a jeho odvodené distribúcie, ktorý si ešte vyžiada v budúcnosti dodatočné testovanie.

Užívatelia môžu očakávať s touto verziou OpenRGB tiež samostatné zmeny a opravy pre hardvér, vrátane rozšírenia zoznamu podporovaného hardvéru s RGB podsvietením - napríklad základných dosiek či grafických kariet od MSI, Gigabyte, ASUS alebo herných myší a klávesníc Logitech, Corsair a ďalších.

Prehľad všetkých noviniek ku vydaniu OpenRGB v0.6 s odkazmi na stiahnutie bol uverejnený v repozitári na službe GitLab. Ďalšie informácie o tomto projekte je možné nájsť už aj na samostatnej stránke openrgb.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Jak ovládnout kamery v chytrém městě? Přihlaste se na webinář 24. června

MilestoneMěsta se plní dohledovými kamerami. Jen v Praze jich bylo dle údajů z roku 2019 něco přes 2 800. Instalují se za účelem zajištění bezpečnosti občanů, plynulosti dopravy i jako senzory, které pomáhají monitorovat životní prostředí.

Pokračování ...Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »