přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenSUSE Leap 15.2 spúšťa beta testovanie

CADservis

OpenSUSE Leap 15.2 spúšťa beta testovanie

suse.png

Pripravovaná verzia openSUSE Leap 15.2 prešla do fázy beta testovania. Očakávané aktualizácie softvérových balíčkov prídu začiatkom leta tohto roku.


Stabilná edícia linuxovej distribúcie openSUSE, známa s prívlastkom Leap, sa po mesiacoch príprav dostala do fázy beta testovania. Dôležitými novinkami pripravovanej verzie 15.2 budú predovšetkým aktualizácie softvérových balíčkov, opravy chýb a bezpečnostných zraniteľností. Nové openSUSE Leap bude vychádzať zo zdrojov SUSE Linux Enterprise 15 a očakávané sú napríklad aktualizácie jadra Linuxu – ktoré prinesie aj lepšiu podporu nového hardvéru, desktopových prostredí KDE Plasma 5.18 LTS a Xfce 4.14, spolu s Qt 5.12 a množstvom ďalšieho softvéru.

Podľa plánov vývojárov by prvá release candidate verzia openSUSE Leap 15.2 mala byť vydaná približne v polovici apríla (dubna) a stabilné vydanie bude predstavené 7. mája (května). Užívatelia si zatiaľ môžu vyskúšať beta verziu tejto aktualizácie. Viac informácií je uverejnených na webových stránkach projektu opensuse.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF