přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Opravy v EndeavourOS Cassini Nova

Opravy v EndeavourOS Cassini Nova

endeavouros_perex.png

Nové inštalačné obrazy linuxovej distribúcie EndeavourOS s kódovým menom Cassini Nova zhrnuli pre užívateľov niekoľko dôležitých opráv chýb procesu inštalácie systému. Do tohto vydania sa dostalo aj najnovšie jadro Linux 6.2.


EndeavourOS je jednou z distribúcií založených na Arch Linuxe, ktorá sa zároveň snaží zjednodušiť jej používanie, napríklad vďaka predinštalovanému desktopovému prostrediu Xfce alebo dostupnému inštalátoru systému Calamares s grafickým užívateľským rozhraním. Posledná aktualizácia inštalačných obrazov EndeavourOS zhrnula nové verzie softvérových balíčkov a dôležité opravy chýb.

cassininova_01.png


Najnovšie inštalačné obrazy EndeavourOS s kódovým menom Cassini Nova aktualizovali inštalátor systému Calamares na jeho vývojovú alfa verziu z rady 3.3.0. Spolu s tým vývojári upravili súvisiace konfiguračné súbory, vďaka čomu by už nemali byť inštalované nepotrebné softvérové balíčky. Zároveň bol z inštalačných obrazov odstránený balíček firmvéru pre staršie procesory Intel a opravený bol tiež chybný parameter jadra Linux, ktorý bránil inštalácii NVIDIA Prime.

cassininova_02.png


Užívatelia už majú dostupné najnovšie jadro Linux 6.2 s poslednými balíkmi opráv chýb, softvérovú knižnicu Mesa 22.3.6 a balík modulov nvidia-dkms 525.89.02. Po novom je súčasťou inštalačných obrazov aj webový prehliadač Mozilla Firefox 110, textový editor Xed 3.2.8, multimediálny prehrávač Parole 4.16 a iné základné aplikácie desktopového prostredia Xfce.

cassininova_03.png


Správa ku vydaniu distribúcie EndeavourOS Cassini Nova bola uverejnená na stránke endeavouros.com so stručným zoznamom všetkých noviniek a odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »