přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Oznámenie vydania Wine 4.0

EDU Trainings IT školení

Oznámenie vydania Wine 4.0

wine_logo.png

Wine prichádza po roku vývoja s vydaním novej stabilnej verzie, ktorá je zároveň veľmi veľkou a dôležitou aktualizáciou.


Wine je softvér, ktorý poskytuje užívateľom Linuxu možnosť spustenia a používania aplikácií vydaných pre operačný systém Windows. Wine je tak známym nástrojom nie len kvôli možnosti spúšťania rôznych kancelárskych aplikácií, grafických či video editorov, ale najmä hier. Hoci nie všetok softvér funguje cez Wine úplne bezchybne, vývojári neustále napredujú vo vývoji a snahe o zlepšenie kompatibility. Nová verzia je toho nemalým dôkazom.

Wine 4.0 je výsledkom ročného vývoja a vyše 6000 individuálnych zmien kódu. Medzi najdôležitejšie novinky patrí podpora Vulkanu, ktorá si vyžiadala implementáciu nových knižníc a driveru. Počiatočná podpora pre aplikácie využívajúce API Direct3D 12 je rovnako novinkou v tejto verzii a o preklad inštrukcií Direct3D 12 sa stará práve Vulkan pomocou Vkd3d. Táto funkcia vám môže byť povedomá vďaka Protonu od spoločnosti Valve, ktorá využíva Proton ako vrstvu kompatibility pre hry na platforme Steam. Pridaná bola podpora aj pre herné ovládače, či ikony vo formáte PNG s vysokým rozlíšením a niekoľko vylepšení prišlo aj pre Direct3D 10 a 11 aplikácie. Odstránená bola podpora pre binárne súbory DOS, ktoré sa spúšťajú výhradne cez DOSBox, s výnimkou Win16 binárnych súborov.

Kompletný prehľad zmien, noviniek a vylepšení je dostupný na stránke projektu Wine, spolu s odkazmi na stiahnutie:
winehq.org/announce/4.0

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


SOPHOS - hacking webinar 2

Public Relations

Vyplatí se investice do SEO agentury?

QNAPObjevili jste zajímavý sortiment zboží, po kterém je na trhu poptávka. Čekala vás dlouhá práce, ale byli jste úspěšní a spustili e-shop. Veškeré zboží má perfektně zpracované fotografie a dokonalý popis. Vše je přehledné, jednoduché na ovládání a s poutavou grafikou. Proč u vás nikdo nenakupuje? Proč navštěvují konkurenční stránky, kde mají vyšší cenu, a dokonce řadu chyb v textu? Nejspíš proto, že vás zákazníci nemají kde najít. Nejste na svém trhu přítomni.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOPHOS - hacking webinar 2