přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Podpora pre Linux 5.16 v nástroji VirtualBox

Podpora pre Linux 5.16 v nástroji VirtualBox

virtualbox_logo.png

Aktualizácia nástroja VirtualBox 6.1.30 pridala počiatočnú podporu pre nasledujúcu verziu jadra Linux 5.16 ešte pred jeho dokončením. Ďalšími novinkami sú najmä opravy chýb a zlepšenia kompatibility podporovaných operačných systémov.


Nová verzia virtualizačného nástroja VirtualBox 6.1.30 bola vydaná pre všetky podporované operačné systémy Windows, macOS, Linux a Solaris. Ani v tejto aktualizácii nechýbajú rôzne opravy chýb či zlepšenia funkcií na Linuxe.

Zrejme najdôležitejšou novinkou v tejto verzii VirtualBoxu je pridanie počiatočnej podpory pre nasledujúcu aktualizáciu jadra Linux 5.16 ešte pred jej dokončením. Táto podpora sa týka hostiteľských aj virtualizovaných systémov a VirtualBox by tak mal byť na nové jadro už teraz pripravený, ak sa ešte neobjavia neočakávané problémy.

Väčšia časť zo zoznamu opráv chýb rieši funkcie užívateľského rozhrania VirtualBoxu. Snímky obrazovky na Windowse by sa už mali dať uložiť aj do správne priradeného priečinku ku spustenému systému bez ohľadu na jazykovú lokalizáciu. Podobne boli opravené tiež pády VirtualBoxu na systémoch macOS Big Sur a macOS Monterey. Zároveň pre Linux na konfigurácii s X11 pribudla oprava funkcie presúvania položiek myšou v zozname virtuálnych úložísk.

Podrobný prehľad všetkých zmien, noviniek a opráv chýb v novej verzii nástroja VirtualBox 6.1.30 bol uverejnený na stránkach virtualbox.org, vrátane odkazov na jeho stiahnutie pre všetky podporované systémy.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: Xfce



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...