přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Podpora pre Linux 5.16 v nástroji VirtualBox

Podpora pre Linux 5.16 v nástroji VirtualBox

virtualbox_logo.png

Aktualizácia nástroja VirtualBox 6.1.30 pridala počiatočnú podporu pre nasledujúcu verziu jadra Linux 5.16 ešte pred jeho dokončením. Ďalšími novinkami sú najmä opravy chýb a zlepšenia kompatibility podporovaných operačných systémov.


Nová verzia virtualizačného nástroja VirtualBox 6.1.30 bola vydaná pre všetky podporované operačné systémy Windows, macOS, Linux a Solaris. Ani v tejto aktualizácii nechýbajú rôzne opravy chýb či zlepšenia funkcií na Linuxe.

Zrejme najdôležitejšou novinkou v tejto verzii VirtualBoxu je pridanie počiatočnej podpory pre nasledujúcu aktualizáciu jadra Linux 5.16 ešte pred jej dokončením. Táto podpora sa týka hostiteľských aj virtualizovaných systémov a VirtualBox by tak mal byť na nové jadro už teraz pripravený, ak sa ešte neobjavia neočakávané problémy.

Väčšia časť zo zoznamu opráv chýb rieši funkcie užívateľského rozhrania VirtualBoxu. Snímky obrazovky na Windowse by sa už mali dať uložiť aj do správne priradeného priečinku ku spustenému systému bez ohľadu na jazykovú lokalizáciu. Podobne boli opravené tiež pády VirtualBoxu na systémoch macOS Big Sur a macOS Monterey. Zároveň pre Linux na konfigurácii s X11 pribudla oprava funkcie presúvania položiek myšou v zozname virtuálnych úložísk.

Podrobný prehľad všetkých zmien, noviniek a opráv chýb v novej verzii nástroja VirtualBox 6.1.30 bol uverejnený na stránkach virtualbox.org, vrátane odkazov na jeho stiahnutie pre všetky podporované systémy.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »