přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pokroky vo vývoji s Wine 7.15 a 7.16

Pokroky vo vývoji s Wine 7.15 a 7.16

wine_logo.png

Ďalší mesiac vo vývoji nástroja Wine opäť priniesol vydania dvoch verzií, každú s balíkom rôznych zlepšení funkcií a nemenej podstatnými opravami chýb pre zabezpečenie funkčnosti aplikácií či hier platformy Windows aj na Linuxe.


Vývoj nástroja Wine aj ďalší mesiac napredoval s vydaniami dvoch samostatných verzií. Nové Wine 7.15 a 7.16 zhrnuli dôležité zlepšenia funkcií tohto nástroja a samozrejmosťou sú už balíky opráv chýb pre zabezpečenie správnej funkčnosti rôznych aplikácií či hier vydaných pre platformu Windows aj na Linuxe.

Vydanie Wine 7.15 bolo oznámené približne pred dvoma týždňami. Novinkou bola napríklad podpora šifrovania s algoritmom RSA alebo až 22 nových opráv chýb. Tieto opravy riešia rôzne problémy s funkčnosťou hier Call of Cthulhu, Gridrunner Revolution alebo The Settlers V. Podobne sa vývojárom podarilo vyriešiť chyby v užívateľskom rozhraní prehrávača Sforzando alebo nefunkčné rolovanie myši v aplikáciách Framemaker 8, Audacity či Visio 2003.

Už tento víkend prišlo tiež vydanie najnovšej verzie Wine 7.16. Tá pridala podporu pre podsystém Wow64 do ovládača X11, čo by pravdepodobne mohol byť krok ku opusteniu závislostí na 32bitových softvérových knižniciach. Dodatočné opravy pre 20 nájdených chýb by mali odstrániť problémy s pádmi inštalátorov staršieho balíka kancelárskych nástrojov Microsoft Office 365 alebo verzie PostgreSQL 9.3. Zlepšená bola podpora aj novších hier, konkrétne tohtoročného vydania Saints Row alebo tiež Metal Gear Solid V: The Phantom Pain a Watch Dogs.

Podrobný prehľad všetkých noviniek a opráv chýb vo verzii nástroja Wine 7.16 je možné nájsť na stránkach winehq.org s odkazmi na stiahnutie binárnych súborov. Všetky zmeny týchto vývojových verzií by sa mali dostať aj do hlavného vydania Wine 8.0 už na začiatku budúceho roku.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...