přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pokroky vo vývoji s Wine 7.15 a 7.16

Pokroky vo vývoji s Wine 7.15 a 7.16

wine_logo.png

Ďalší mesiac vo vývoji nástroja Wine opäť priniesol vydania dvoch verzií, každú s balíkom rôznych zlepšení funkcií a nemenej podstatnými opravami chýb pre zabezpečenie funkčnosti aplikácií či hier platformy Windows aj na Linuxe.


Vývoj nástroja Wine aj ďalší mesiac napredoval s vydaniami dvoch samostatných verzií. Nové Wine 7.15 a 7.16 zhrnuli dôležité zlepšenia funkcií tohto nástroja a samozrejmosťou sú už balíky opráv chýb pre zabezpečenie správnej funkčnosti rôznych aplikácií či hier vydaných pre platformu Windows aj na Linuxe.

Vydanie Wine 7.15 bolo oznámené približne pred dvoma týždňami. Novinkou bola napríklad podpora šifrovania s algoritmom RSA alebo až 22 nových opráv chýb. Tieto opravy riešia rôzne problémy s funkčnosťou hier Call of Cthulhu, Gridrunner Revolution alebo The Settlers V. Podobne sa vývojárom podarilo vyriešiť chyby v užívateľskom rozhraní prehrávača Sforzando alebo nefunkčné rolovanie myši v aplikáciách Framemaker 8, Audacity či Visio 2003.

Už tento víkend prišlo tiež vydanie najnovšej verzie Wine 7.16. Tá pridala podporu pre podsystém Wow64 do ovládača X11, čo by pravdepodobne mohol byť krok ku opusteniu závislostí na 32bitových softvérových knižniciach. Dodatočné opravy pre 20 nájdených chýb by mali odstrániť problémy s pádmi inštalátorov staršieho balíka kancelárskych nástrojov Microsoft Office 365 alebo verzie PostgreSQL 9.3. Zlepšená bola podpora aj novších hier, konkrétne tohtoročného vydania Saints Row alebo tiež Metal Gear Solid V: The Phantom Pain a Watch Dogs.

Podrobný prehľad všetkých noviniek a opráv chýb vo verzii nástroja Wine 7.16 je možné nájsť na stránkach winehq.org s odkazmi na stiahnutie binárnych súborov. Všetky zmeny týchto vývojových verzií by sa mali dostať aj do hlavného vydania Wine 8.0 už na začiatku budúceho roku.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

Data, umělá inteligence a automatizace v reálném čase. Salesforce přichází s přelomo­vou inovací, kterou brzy představí i v Praze

SFLUmělá inteligence, automatizace a postupující digitalizace se stávají běžnou součástí fungování podniků. Až 70 % interakcí se zákazníky se nyní odehrává digitálně.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »