přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Posledná aktualizácia pred vydaním KDE Plasma 5.20

Posledná aktualizácia pred vydaním KDE Plasma 5.20

kde.png

Nová verzia desktopového prostredia KDE Plasma 5.19.5 bola vydaná ako posledná z tejto rady pred vydaním KDE Plasma 5.20.


Desktopové prostredie KDE Plasma 5.19 dostalo aktualizáciu, ktorá sa zameriava predovšetkým na opravy nájdených chýb a niekoľko drobných zlepšení vizuálnej stránky užívateľského prostredia.

V novej Plasme 5.19.5 sa podarilo opraviť nastavenia veľkosti dokumentov pre tlač z prehliadača Firefox a poštového klienta Thunderbird prostredníctvom KDE Print. KSysGuard najnovšie automaticky rozpozná zmeny v zozname pripojených monitorov. Opravy a zlepšenia pre vizuálnu stránku prostredia dostal správca okien KWin či správca softvérových balíčkov Discover. Podobne menšou zmenou prešli aj tlačidlá zobrazené na obrazovke pre odhlásenie zo systému.

Aktualizácia KDE Plasma 5.19.5 by mala byť dostupná v repozitároch pre linuxové distribúcie v dohľadnej dobe, počínajúc rolling release distribúciami Arch Linux, openSUSE Tumbleweed alebo KDE neon.

Po tejto správe by už tento mesiac mala vstúpiť do beta-testovania verzia desktopového prostredia KDE Plasma 5.20, na ktorej vývojári pracujú už dlhú dobu, a ktorá užívateľom predstaví dlhý zoznam noviniek, vylepšení a ďalších opráv. Vydanie stabilnej verzie KDE Plasma 5.20 je zatiaľ naplánované na prvú polovicu budúceho mesiaca.

Kompletný prehľad zmien pre aktualizáciu KDE Plasma 5.19.5 môžete nájsť na stránkach projektu kde.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...