přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Proton 5.0-8 prichádza s očakávanými zmenami

Proton 5.0-8 prichádza s očakávanými zmenami

steam.png

Aktualizácia nástroja Proton 5.0-8 prináša okrem očakávanej implementácie DXVK 1.7 tiež opravy pre herné tituly, na ktoré hráči hier na Linuxe dlho čakali.


Podľa očakávaní, nová verzia nástroja Proton 5.0-8 bola vydaná pomerne rýchlo a to napriek drobným prekážkam, ktoré boli spôsobené nájdenými chybami herných titulov a súvisiacich aplikácií počas fázy jeho testovania. Najdôležitejším bodom novej verzie Protonu je aktualizácia prekladu inštrukcií DXVK na verziu 1.7, o ktorej sme vás podrobnejšie informovali v samostatnom článku: DXVK 1.7 prináša opravy pre herné tituly.

V prípadoch konkrétnych hier, vývojárom sa napríklad podarilo výrazne zvýšiť rýchlosť načítaní titulu Streets of Rage 4. Hry Jurassic World: Evolution, Unity of Command II, Splinter Cell Blacklist a mnoho ďalších dostali opravy pre chyby spôsobujúce ich pád. Hráčov môže tiež potešiť správa o zlepšení výkonu v prípade hry DOOM Eternal. Chyba spôsobujúca nefunkčnosť launcheru od Rockstar Games by mala byť v tejto verzii Protonu opravená. Proton sa tak výrazne posúva znovu ku lepšej kompatibilite a výkonu hier.

Drobná oprava prišla aj pre desktopové prostredie KDE. V prípade spustenia hry v režime celej obrazovky mali hráči problém s prepínaním pomocou klávesovej skratky Alt-Tab. Proton 5.0-8 by mal tento problém riešiť, podobne ako niekoľko ďalších nájdených chýb.

Viac informácií ku tomuto vydaniu je možné nájsť v prehľade noviniek v repozitári na GitHub-e projektu: github.com/ValveSoftware/Proton

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS