přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Proton 5.13 umožní spustiť Cyberpunk 2077 na Linuxe

Proton 5.13 umožní spustiť Cyberpunk 2077 na Linuxe

steam.png

Posledná aktualizácia nástroja Proton poteší hráčov na Linuxe správou, že jeden z najočakávanejších herných titulov tohto roku, Cyberpunk 2077, bol označený ako za funkčný a hrateľný.


Štvrtá aktualizácia nástroja Proton 5.13 bola vydaná ako súčasť služby Steam Play s jedinou zmenou – označením dlho očakávaného herného titulu Cyberpunk 2077 ako za funkčný na Linuxe. Hoci táto správa určite poteší hráčov, kompatibilita pre túto hru je zatiaľ obmedzená iba na hardvér s grafickými kartami AMD Radeon, s dostupnosťou ich aktuálnych ovládačov a tiež knižnice pre 3D grafiku Mesa vo verzii 21.0-devel. Ďalšie zlepšenia kompatibility pre Cyberpunk 2077 sa dajú očakávať v dohľadnej dobe po odozve od hráčov a s pribúdajúcimi aktualizáciami softvérových komponentov, ktoré Proton využíva.

Proton 5.13-4 vyšiel iba pár dní po poslednej aktualizácii s číslom 5.13-3. Tá bola vydaná s novými verziami komponentov DXVK 1.7.3 a FAudio 20.12. Nechýbali v nej ani opravy pre hry Warframe, Ghostrunner, Call of Duty: World War II či Age of Empires II HD. Zároveň sa podarilo vývojárom opraviť funkčnosť Paradox game launcheru a nakoniec aj zlepšiť funkčnosť konkrétnych herných titulov - Yakuza: Like A Dragon, Soulcalibur 6, Lords of the Fallen a Hammerting, ktoré boli taktiež po novom označené ako hrateľné.

Viac informácií ku posledným dvom aktualizáciám nástroja Proton je možné nájsť v repozitári na službe GitHub. Odozva od hráčov ku funkčnosti Cyberpunku 2077 na Linuxe sa dá sledovať v samostatnej kategórii.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »