přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Proton 6.3-5 prináša hráčom balík zlepšení

Proton 6.3-5 prináša hráčom balík zlepšení

steam.png

Stabilná verzia nástroja Proton 6.3-5 bola vydaná ako súčasť služby Steam Play s ďalšími zlepšeniami podpory a funkčnosti herných titulov na Linuxe. Nechýbajú ani aktualizácie softvérových komponentov a opravy chýb.


Po približne týždni testovania prišlo vydanie stabilnej verzie nástroja Proton 6.3-5 s pomerne dôležitými zlepšeniami podpory a funkčnosti herných titulov platformy Windows na Linuxe. Nový Proton, ktorý je súčasťou služby Steam Play, prináša hráčom na Linuxe tiež aktualizácie jeho softvérových komponentov a opravy chýb.

Preklad inštrukcií z Direct3D do Vulkan API zabezpečuje DXVK teraz už v aktuálnej verzii 1.9, ktorý okrem rozsiahleho zoznamu opráv chýb predstavil aj počiatočnú podporu pre Nvidia ShadowLibs. Podobne bola prebratá taktiež posledná aktualizácia komponentu vkd3d-proton kvôli podpore novších hier postavených na rozhraní Direct3D 12.

S touto verziou Protonu boli označené ďalšie herné tituly ako funkčné a hrateľné, konkrétne napríklad Far Cry, Crypt Stalker, Dark Devotion, Hogs of War a iné. Ďalšie zlepšenia stability môžu hráči očakávať v prípade hier Resident Evil 2 a 3, Metal Gear Solid V či Bloodstained. Nakoniec v tejto aktualizácii nechýbajú ani očakávané opravy posledných nájdených chýb pre CyberPunk 2077 alebo Project Cars 3.

Podrobný prehľad zmien a noviniek ku vydaniu stabilnej verzie nástroja Proton 6.3-5 je možné nájsť v repozitári na službe GitHub.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...