přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Proton 7.0-5 vydaný s novými funkčnými hrami

Proton 7.0-5 vydaný s novými funkčnými hrami

steam.png

Hráči na Linuxe dostali novú aktualizáciu nástroja Proton 7.0-5 so zlepšeniami funkčnosti hier a opravami chýb. Nasledujúca verzia Protonu zrejme prejde na najnovšiu verziu DXVK 2.0 s dlhým zoznamom ďalších zlepšení.


Po troch mesiacoch od vydania poslednej stabilnej verzie Protonu bolo konečne oznámené vydanie novej aktualizácie nástroja Proton 7.0-5. Táto aktualizácia opäť rozširuje zoznam hrateľných hier na Linuxe, vrátane handheldu Steam Deck. Dodatočne pribudli tiež opravy chýb so zlepšeniami funkčnosti iných hier alebo aktualizácie softvérových komponentov.

S verziou Protonu 7.0-5 sú už označené ako hrateľné herné tituly Rift, Unravel 2, Re-Volt, Darkstar One, Indiana Jones and the Emperor Tomb, Bulletstorm: Full Clip Edition a pár ďalších. Opravené boli aj pády hier Red Dead Redemption 2, Tekken 7, Planet Zoo či chýbajúce textúry v hre GTA V. Nakoniec by už prehrávanie videa malo fungovať v hrách Space Engineers, VRChat a Dragon's Dogma: Dark Arisen.

Nový Proton zatiaľ aktualizuje DXVK na predposlednú verziu 1.10.3. DXVK slúži na preklad inštrukcií Direct3D 9 až 11 do Vulkan API a v tejto verzii boli opravené napríklad grafické chyby hier Prey a Bioshock Infinite. Tento mesiac už však bolo oznámené vydanie verzie DXVK 2.0 s dlhým zoznamom technických zmien, ktoré v budúcnosti pomôžu zlepšiť stabilitu a funkčnosť väčšinou starších hier.

Ďalšie podrobnosti o zmenách v aktualizácii nástroja Proton 7.0-5 je možné nájsť v repozitári na GitHube. 

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...