přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Proton a DXVK napredujú vo vývoji

CADservis

Proton a DXVK napredujú vo vývoji

steam.png

Vydanie DXVK 1.6 a Protonu 5.0-5 poteší hráčov na Linuxe zlepšením podpory hier, ich výkonu a opravami chýb.


DXVK slúži na preklad inštrukcií Direct3D do VulkanAPI a umožňuje tak hráčom na Linuxe hranie hier vydaných primárne pre operačný systém Windows. Novo vydaná verzia DXVK 1.6 prináša niekoľko menších, ale podstatných zmien a opráv. Vývojárom sa podarilo zlepšiť výkon starších hier a ďalších aplikácií využívajúcich Direct3D 9, rovnako ako sa im v tomto prípade podarilo opraviť niekoľko súvisiacich chýb. Opravená bola aj chyba, ktorá spôsobovala problém s prehrávaním videí alebo tiež chyby priamo týkajúce sa hier, akými sú napríklad Dead Space či Dragon's Dogma. Nemenej dôležitou zmenou je spôsob práce s prekladom inštrukcií knižníc Direct3D 10 z dôvodu zlepšenia kompatibility s nástrojom Wine 5.3 a jeho novších verzií.

Novinky v DXVK 1.6 sa bohužiaľ nestihli včas preniesť do Protonu 5.0-5, ktorý slúži na podobný účel prostredníctvom platformy Steam a je aktívne vyvíjaný a spravovaný spoločnosťou Valve. Táto verzia Protonu sa zameriava predovšetkým na opravy nahlásených chýb týkajúcich sa funkčnosti hier, pridáva podporu pre najnovšiu verziu OpenVR SDK a dopĺňa rozšírenia Vulkan API, ktoré využívajú najmä novšie hry. Vzhľadom na to, že nové verzie Protonu sú vydávané pomerne často, podpora DXVK 1.6 by na seba nemala nechať dlho čakať. Viac informácií ku Protonu 5.0 je dostupných na stránkach repozitáru projektu na GitHub-e.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF