přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Prvý balík opráv v Ubuntu 20.04.1 LTS

Prvý balík opráv v Ubuntu 20.04.1 LTS

Ubuntu.jpg

Linuxová distribúcia Ubuntu vydáva prvú aktualizáciu pre verziu s dlhodobou podporou 20.04.1 LTS s opravami chýb a bezpečnostných zraniteľností.


Prvá aktualizácia pre distribúciu Ubuntu 20.04.1 LTS s kódovým označením "Focal Fossa" bola vydaná. Užívateľom prináša opravy nájdených chýb či bezpečnostných zraniteľností systému a softvérových balíčkov.

Zmeny v tejto aktualizácii sa týkajú všetkých oblastí, počínajúc inštalátorom systému Ubiquity, ktorý okrem niekoľkých opráv chýb pridáva aj nové preklady v rámci jeho jazykovej lokalizácie. Najnovšie Ubiquity povoľuje ZFS autotrim pre všetky súborové systémy ktoré ho podporujú. Opravené boli aj chyby nástroja pre aktualizáciu systému, desktopového prostredia GNOME, poštového klienta Mozilla Thunderbird, spolu s aktualizáciou kolekcie kancelárskych nástrojov LibreOffice. Zoznam všetkých zmien zahrnutých v novom Ubuntu 20.04.1 LTS je možné nájsť na stránkach wiki.ubuntu.com.

Ako obvykle je dostupnosť nových verzií samozrejmosťou aj pre alternatívy Kubuntu, Xubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu MATE, Lubuntu, Ubuntu Studio a ďalšie. Táto aktualizácia zatiaľ neprináša veľké zmeny. Tie môžu užívatelia zrejme očakávať s príchodom nadchádzajúceho vydania Ubuntu 20.04.2 LTS, ktoré príde až po vydaní Ubuntu 20.10.

Správa ku vydaniu Ubuntu 20.04.1 LTS je uverejnená v archíve lists.ubuntu.com.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Jak ovládnout kamery v chytrém městě? Přihlaste se na webinář 24. června

MilestoneMěsta se plní dohledovými kamerami. Jen v Praze jich bylo dle údajů z roku 2019 něco přes 2 800. Instalují se za účelem zajištění bezpečnosti občanů, plynulosti dopravy i jako senzory, které pomáhají monitorovat životní prostředí.

Pokračování ...Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »