přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SparkyLinux 2023.10 pridáva nové aplikácie

SparkyLinux 2023.10 pridáva nové aplikácie

sparkylinux_perex.png

Inštalačné obrazy rolling release distribúcie SparkyLinux 2023.10 preberajú doterajšie aktualizácie softvérových balíčkov, vrátane desktopových prostredí a jadra Linux. Užívatelia majú tiež dostupné nové aplikácie.


Užívatelia distribúcie SparkyLinux si môžu stiahnuť nové inštalačné obrazy rolling release edície, ktoré zhŕňajú všetky doterajšie aktualizácie softvérových balíčkov z vlastných repozitárov a repozitárov vývojovej verzie Debianu 13 Trixie. Okrem toho sa do zoznamu predinštalovaného softvéru dostalo aj niekoľko nových nástrojov.

sparky202310_01.png


SparkyLinux 2023.10 ponúka v základnej inštalácii jadro Linux 6.5.3 a do repozitárov pribudli tiež najnovšie verzie jadier Linux 6.5.7, 6.1.57 LTS a 5.15.135 LTS. Dostupné sú aktualizácie balíka kancelárskych nástrojov LibreOffice 7.5.6, poštového klienta Mozilla Thunderbird 115.3 a webového prehliadača Mozilla Firefox 115 ESR alebo 118. Dodatočne boli nahradené prekladače GCC 12 ich novšou verziou GCC 13.2.

sparky202310_02.png


Dostupné sú zároveň aj aktualizované desktopové prostredia KDE Plasma 5.27.8, Xfce 4.18, MATE 1.26, LXQt 1.3.0 alebo Openbox 3.6.1. Prostredia MATE, LXQt a Openbox nakoniec dostali aplikácie pre písanie poznámok a všetky inštalačné obrazy SparkyLinuxu majú predinštalovaný nástroj Raspberry Pi Imager.

sparky202310_03.png


Správa ku vydaniu nových inštalačných obrazov distribúcie SparkyLinux 2023.10 bola uverejnená na stránke sparkylinux.org spolu so stručným zoznamom najdôležitejších noviniek a odkazmi na ich stiahnutie.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...