přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Súhrn posledných noviniek z vývoja Ubuntu

Súhrn posledných noviniek z vývoja Ubuntu

ubuntu.png

Užívatelia linuxovej distribúcie Ubuntu 20.04 LTS dostali potrebné aktualizácie softvérových balíčkov so zlepšeniami podpory hardvéru, oznámené boli tiež ďalšie novinky z vývoja Ubuntu 22.10 a nakoniec sa Ubuntu Unity zaradilo medzi oficiálne edície.


Tento týždeň vývojári z Canonicalu oznámili niekoľko dôležitých noviniek z vývoja populárnej linuxovej distribúcie Ubuntu. Známe sú niektoré podrobnosti o pripravovanej verzii Ubuntu 22.10, zoznam oficiálnych edícií sa rozšíril o Ubuntu Unity a nemenej dôležitým bolo aj vydanie aktualizácie Ubuntu 20.04.5 LTS.

Užívatelia staršieho Ubuntu 20.04 Focal Fossa s dlhodobou podporou dostali potrebné aktualizácie softvéru s balíkom opráv nájdených chýb. Táto najnovšia verzia Ubuntu 20.04.5 LTS je dôležitá najmä kvôli dostupnosti jadra Linux 5.15 LTS z Hardware Enablement Stacku (HWE), ktoré by malo zabezpečiť lepšiu podporu hardvéru. Okrem toho boli prebraté aj iné komponenty z novšieho Ubuntu 22.04, avšak výnimkou by mala byť softvérová knižnica Mesa stále dostupná vo verzii 21.2.6. Správu ku vydaniu je možné nájsť v archíve na stránkach lists.ubuntu.com.

V súčasnosti vývojári pracujú aj na nasledujúcej verzii Ubuntu 22.10, ktorej vydanie je predbežne naplánované na druhú polovicu budúceho mesiaca. Táto verzia Ubuntu ponúkne užívateľom posledné jadro Linux 5.19, keďže vydanie Linuxu 6.0 by malo prísť až po ukončení fázy kernel freeze. Okrem toho je očakávanou novinkou desktopové prostredie GNOME 43, kolekcia prekladačov GCC 12 alebo aj softvérová knižnica Mesa 22.2.

Vývojár Rudra Saraswat, ktorý pokračoval v aktívnom vývoji a správe desktopového prostredia Unity, nakoniec požiadal o zaradenie Ubuntu Unity medzi oficiálne edície distribúcie Ubuntu a táto žiadosť bola schválená. V praxi to znamená, že Ubuntu Unity by už v blízkej dobe malo byť užšie spojené s vývojom Ubuntu, s čím prídu aj častejšie aktualizácie inštalačných obrazov, vrátane dostupnosti testovacích verzií na cdimage.ubuntu.com. Diskusia vývojárov ku tejto žiadosti je podobne uverejnená na webe lists.ubuntu.com.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

Data, umělá inteligence a automatizace v reálném čase. Salesforce přichází s přelomo­vou inovací, kterou brzy představí i v Praze

SFLUmělá inteligence, automatizace a postupující digitalizace se stávají běžnou součástí fungování podniků. Až 70 % interakcí se zákazníky se nyní odehrává digitálně.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »