přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tails 4.20 zjednodušuje konfiguráciu siete Tor

Tails 4.20 zjednodušuje konfiguráciu siete Tor

tails_perex.png

Linuxová distribúcia Tails 4.20 pridáva pomocný nástroj pre zjednodušenie konfigurácie pripojenia ku sieti Tor. Ako obyčajne boli aktualizované aj softvérové balíčky so zlepšeniami stavu bezpečnosti a ochrany súkromia užívateľov.


Aktualizácia linuxovej distribúcie Tails 4.20 predstavila užívateľom nový nástroj Tor Connection. Ten má ponúknuť jednoduché možnosti nastavenia pripojenia ku sieti Tor a nie iba opäť zlepšiť ochranu súkromia užívateľov, ale taktiež im ponúknuť viac informácií o ich zvolených nastaveniach.

tails420_01.png


Vývojári však už teraz plánujú rozšíriť tento nástroj o nové funkcie, ktoré by mohli byť postupne pridané s ďalšími aktualizáciami Tailsu v priebehu nasledujúcich mesiacov. Pripravovaná je napríklad možnosť uloženia nastavení na trvalom úložisku alebo upozornenia pre prípady, kedy pripojenie ku sieti prostredníctvom Wi-Fi zlyhá.

tails420_02.png


Zároveň nový Tails ako vždy pridáva potrebné aktualizácie softvérových balíčkov, najmä z dôvodu zlepšenia bezpečnosti. Nástroj OnionShare, ktorý slúži pre zdieľanie dokumentov na sieti Tor, je dostupný vo verzii 2.2 s možnosťou hostingu statickej HTML stránky. KeePassXC bol aktualizovaný na verziu 2.6.2 s prerobeným dizajnom užívateľského rozhrania. Nechýbajú ani aktualizácie webového prehliadača Tor Browser 10.5.2, poštového klienta Mozilla Thunderbird 78.11.0 či jadra Linux 5.10.46 s dlhodobou podporou.

Správa ku vydaniu distribúcie Tails 4.20 s podrobným prehľadom zmien a noviniek či odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov bola uverejnená na stránkach tails.boum.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...