přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 20.04 LTS ponechá Python 2 v archíve balíčkov

CADservis

Ubuntu 20.04 LTS ponechá Python 2 v archíve balíčkov

Ubuntu.jpg

Vývojári zo spoločnosti Canonical sa naďalej usilujú o odstránenie závislosti softvérových balíčkov na Pythone 2 v prichádzajúcom vydaní distribúcie Ubuntu 20.04 LTS.


S koncom minulého roka prišiel aj dátum oficiálneho ukončenia podpory Pythonu 2. Vývojári rôznych distribúcií a softvéru sa preto dlho pripravovali na túto udalosť a výnimkou nie je ani distribúcia Ubuntu. Vydanie Ubuntu 20.04 LTS bude dôležitým najmä z hľadiska dlhodobej podpory a vývojári stále zápasia v boji o opustenie závislosti softvérových balíčkov na zastaranom Pythone 2.

Podľa správy Matthiasa Kloseho sa zdá, že Python 2 bude ponechaný v archíve balíčkov ako záložná možnosť pre zastaraný softvér a distribúcie založené na Ubuntu, ktoré ešte neprešli procesom odstránenia závislostí. V porovnaní s inými distribúciami, akou je napríklad Debian, toto menej radikálne riešenie môže znamenať ponechanie funkčnosti softvéru, ktorý ešte po dátume ukončenia podpory nebol aktualizovaný na Python 3.

Snahy vývojárov Ubuntu sa však naďalej upriamujú na definitívne odstránenie zastaranej verzie Pythonu, najmä vo svetle absencie jej podpory a s tým súvisiacej dostupnosti aktualizácií a opráv. Z tohto hľadiska sa dá usúdiť, že vývojári Ubuntu nemajú v úmysle predlžovať životnosť zastaraného softvéru a užívatelia by sa nemali spoliehať v týchto prípadoch na jeho funkčnosť, bezpečnosť a najmä dostupnosť v repozitároch Ubuntu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF