přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 22.04.2 LTS vydané s novším jadrom

Ubuntu 22.04.2 LTS vydané s novším jadrom

ubuntu.png

Užívatelia linuxovej distribúcie Ubuntu majú dostupné nové inštalačné obrazy z vetvy 22.04 LTS. Okrem dlhého zoznamu opráv chýb pribudli aj aktualizácie softvérových balíčkov, z ktorých najdôležitejšie je jadro Linux 5.19.


Vývojári zo spoločnosti Canonical oznámili po menšom oneskorení vydanie nových inštalačných obrazov linuxovej distribúcie Ubuntu 22.04.2 LTS. Tieto aktualizované inštalačné obrazy dobiehajú nahromadené zmeny v tejto vetve Ubuntu s dlhodobou podporou a určené sú pre nové inštalácie.

Jednou z najdôležitejších noviniek tohto vydania je aktualizácia jadra Linux 5.19 HWE, ktoré by malo so softvérovou knižnicou Mesa 22.2.5 posunúť podporu hardvéru na úroveň Ubuntu 22.10 Kinetic Kudu. Do zoznamu aktualizácií balíčkov sa dostali aj novšie verzie desktopového prostredia GNOME a toolkitu GTK 4, nové hardvérové ovládače grafických kariet NVIDIA alebo opravy chýb pre Apache, Nginx, PHP a mnoho ďalších dôležitých softvérových komponentov.

Spolu s vydaním Ubuntu 22.04.2 LTS boli ako vždy oznámené tiež vydania nových inštalačných obrazov edícií Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Ubuntu Studio a iných. Podrobný zoznam všetkých zmien bol uverejnený v správe na fóre discourse.ubuntu.com a odkazy na stiahnutie je možné nájsť na stránkach releases.ubuntu.com.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »