přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, VirtualBox 6.1.16 zahrnul podporu pre nový Linux 5.9

Axis Talk 2021

VirtualBox 6.1.16 zahrnul podporu pre nový Linux 5.9

virtualbox_logo.png

Nástroj VirtualBox dostal aktualizáciu s pridaním podpory pre novú verziu jadra Linux 5.9. Nechýbajú ani opravy nájdených chýb a ďalšie zlepšenia.


Stabilná verzia jadra Linux 5.9.1 je už teraz dostupná pre užívateľov v repozitároch mnohých linuxových distribúcií. Nástroj VirtualBox vo svojej poslednej aktualizácii pridáva podporu práve pre Linux 5.9, ktorá zlepšuje funkčnosť nie len virtualizovaných systémov, ale tiež zabezpečuje lepšiu funkcionalitu na systémoch s touto verziou jadra.

Spolu s touto dôležitou novinkou prichádza VirtualBox 6.1.16 s množstvom opráv a ďalších zlepšení. Opravené boli napríklad chyby týkajúce sa ovládača VMSVGA 3D v prípadoch využitia systému Hyper-V, chyby prehrávania zvukov alebo tiež chyby spôsobujúce pád desktopového prostredia virtualizovaných operačných systémov macOS.

Nemenej dôležitá oprava prišla aj pre zmeny rozlíšenia prostredníctvom utility RandR na 32bitových virtualizovaných systémoch s využitím ovládača VMSVGA. Opravený bol taktiež proces kompilácie balíka rozšírení Guest Additions pre pripravovanú verziu distribúcie Red Hat Enterprise Linux 8.3 a mnoho ďalšieho.

Prehľad všetkých opráv, zmien a noviniek bol uverejnený na stránkach virtualbox.org, spolu s odkazmi na stiahnutie balíčkov VirtualBox 6.1.16 pre rôzne distribúcie Linuxu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021